تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۰۹:۲۵ شناسه خبر : ۱۰۶۷۰۱۳

معادلات شورایی پس از انصراف دبیری از ریاست شورا؛

رقیبی که کنار رفت/ احتمال رقابت درونی لیست امید وجود دارد؟

هر روزی که به آغاز دوره جدید شورای شهر نزدیک می شویم، شاهد اتفاقات ریز و درشت و پیچیده تر شدن معادلات شهری و شورایی هستیم.

سرویس شهری تبریزبیدار؛


هر روز به آغاز دوره جدید شورای شهر نزدیک می شویم، شاهد اتفاقات ریز و درشت و پیچیده تر شدن معادلات شهری و شورایی هستیم. از یک سو تقسیم بندی ابتدایی 8 در برابر 5 شکور اکبر نژاد در هفته های اول پس از انتخابات چنان با واکنش های پسینی همراه شد که او به همراه سایر منتخبین، خصوصا منتخبین لیست سیاسی امید، از شورای 13 نفره و وحدت و انسجام اعضای شورا سخن گفتند و به دنبال آن پرهیز از شورای سیاسی و حمله به سیاسی کاری در گفتار و سیاست ورزی شورانشینان پدیدار شد.


اگر همین در روزهای آغازین پس از انتخابات فقط افرادی چون بابایی اقدم، آجودان زاده و اشرف نیا بر این مسئله تاکید می کردند، در مراحل بعدی اندیش، صادق زاده و تعداد دیگری از اکثریت قریب به اتفاق منتخبین به هم قطاران خود ملحق شدند تا منتخبین وارد گود انتخاب رئیس شورا و شهردار شوند.


تا چند روز قبل، پیش بینی ناظران سیاسی و افکار عمومی از رقابت سنگین و نفس گیر شهرام دبیری و شکور اکبرنژاد برای ریاست شورای شهر و تعامل احتمالی برای انتخاب شهردار حکایت داشت اما به یکباره، انتشار نامه روز گذشته دبیری مبنی بر انصراف از نامزدی برای ریاست شورا سبب بهت بسیاری از ناظران گشت.


دبیری در این نامه، دلیل خود برای انصراف را "احترام و همراهی با رای مردم به لیست امید و انگیزه ی بالا و انرژی خوب" در آنان و "برای حفظ وحدت و اتحاد در شورای شهر" دانست و به صراحت نوشت که "حفظ وحدت و اتحاد در شورای شهر ضامن آرامش و موفقیت در مدیریت شهری است و با توجه به رویداد جهانی تبریز 2018 اهمیت این یکپارچگی بیش از پیش خود را به رخ می کشد".


این انصراف ناگهانی دبیری سبب شد تا برخی از رسانه ها از رقابت احتمالی و دو قطبی در لیست امید برای ریاست احتمالی شکور اکبرنژاد در برابر سعید نیکوخصلت خبر دهند.


حال با این شرایط و در حالی که تنها 4 روز تا آغاز به کار شورای چهارم زمان باقی مانده، کنار کشیدن دبیری از گود رقابت راه را برای ریاست اکبرنژاد یا نیکوخصلت باز می کند و در این بین باید به انتظار گزینه های شهرداری بنشینیم، گزینه های که نام صادق نجفی و ایرج شهین باهر، بلندتر از هر زمان دیگری به گوش می رسد.


نظرات

علیرضا
IR

این اصلاح طلبان آبروی تبریز 2018 را خواهند برد!!!