نماینده مردم خدابنده در مجلس:

وزیری در ۸ سال خدمت ۷۰۰ میلیارد تومان کسب کرده است!

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در تذکری خواستار رسیدگی به دارایی های وزرا و خانواده آنها شد.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از خانه ملت، احمد بیگدلی در نشست علنی امروز (شنبه ۲۸ مرداد) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل ۱۴۲ قانون اساسی گفت: وزرا باید لیست دارایی های خود و خانواده هایشان را به دستگاه قضا بدهند تا نمایندگان بتوانند طبق آن در رأی اعتماد وزرا با شفافیت تصمیم گیری کنند.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از وزرا طی ۷ الی ۸ سال فعالیت خود ۷۰۰ میلیارد تومان به دست آورده است، گفت: نماینده اگر در این باره و مسائلی مشابه آن شفاف سازی صورت نگیرد نمی تواند اظهار نظر کند.

وی با تاکید بر اینکه طبق اصل ۸۴ قانون اساسی هر نماینده می تواند در تمام امور کشور اظهارنظر کند، تصریح کرد: باید قوه قضائیه هر چه سریع تر دارایی های این عزیزان را مشخص کرده و به نمایندگان ارائه دهد تا آنها بتوانند در این باره اظهارنظر کنند.

دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: دارایی رهبر، رئیس جمهور، معاونان رئیس جمهور و وزرا و همسر و فرزندان آنها، قبل و بعد از خدمت توسط رئیس قوه قضائیه رسیدگی می شود، بنابراین وزرایی که قبلا نیز در کابینه بوده اند، لیست دارایی های خود را به قوه قضائیه داده و آنها رسیدگی می کنند.

وی یادآور شد: نمایندگان می توانند از اعضای جدید کابینه دولت دوازدهم نیز سوال کرده و درخصوص دارایی های آنها مطلع شوند و اینکه سوال نمایندگان از وزرا می تواند هم سیاسی باشد و هم سایر شئون را در برگیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان می توانند از وزرا درخصوص دارایی هایشان تحقیق و تفحص کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.