مدیر کل صدا و سیمای آذربایجان شرقی خبر داد:

زندگی شهید تجلایی و سرداران شهید آذربایجان به تصویر کشیده می شود

لطیفی، مدیر کل صدا و سیمای آذربایجان شرقی از تولید سریال زندگی شهید تجلایی و مستند ۵۲ سردار شهید آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ،  سید محسن لطیفی، مدیر کل صدا و سیمای آذربایجان شرقی در بازدید از پشت صحنه مستند سرداران گفت: صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی از رسالت خویش غفلت نکرده و تلاش دارد با برنامه سازی های مختلف نسل جوانمان را با گنجینه  تاریخی آشنا کند.

وی خاطرنشان کرد :رسانه ملی وظیفه دارد دوران دفاع مقدس را که نسل های جدید ما با آن نا آشنا هستند به نحو شایسته ای به تصویر بکشد که در این زمینه برنامه ریزی خوبی صورت گرفته است.

وی افزود: هم اکنون ۲۶ مستند فاخر سرداران را در دستور کار داریم که ۱۲ مستند توسط سه گروه مستند ساز در حال تولید است و در آینده ی نزدیک ساخت ۲۶ مستند دیگر آغاز خواهد شد و قصد داریم تا دو سال آینده در این مستند ها به بازسازی زندگی، رزم آوری و شهادت ۵۲ سردار شهید استان بپردازیم.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی گفت: یک سریال فاخر درباره شهید بزرگوار علی تجلایی نیز در دست تولید داریم که از کارهای ماندگار صدا و سیمای استان خواهد بود.

سید محسن لطیفی افزود: انتظار داریم در ساخت این برنامه ها و مستند ها تمامی دستگاه ها در زمینه ی تامین امکانات و تولید محتوا در کنار ما باشند و با ما همکاری نمایند.

در حاشیه این بازدید  جانشین فرمانده سپاه عاشورا نیز گفت: زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا زنده نگه داشتن نظام انقلاب اسلامی و زحمات شهدا، رزمندگان و ایثارگرانمان است که امنیت کنونی را مدیون آنان هستیم.

سردار عباس قلیزاده افزود: تمامی این زحمات برای حفظ دین، عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم ولایت مدار بوده و هست و در سایه ی این رشادت هاست که جامعه ی برتر دنیا قلمداد می شویم.

جانشین فرمانده سپاه عاشورا افزود: سپاه نیز آمادگی دارد تمام توان و مقدورات و امکانات خود را برای همکاری در زمینه  برنامه سازی برای دفاع مقدس و انتقال فرهنگ شهادت به نسل جوان در اختیار برنامه سازان صدا و سیمای استان قرار دهد.

بر اساس این گزارش، مستند سرداران، مستندی ۳۰ دقیقه ای در ۸ قسمت است که به دو زبان ترکی و فارسی ساخته می شود و موضوع آن زندگینامه، رشادت ها و رزم آوری ها و شهادت سرداران بزرگ و شهید آذربایجان از جمله شهیدان بزرگوار حمید باکری، علی تجلایی، مرتضی یاغچیان، حسن شفیع زاده، اسد قربانی، قاسم هریسی و شهیدان برپور است.

با گذشت ۱۵ ماه از ساخت این مستند ۸۵ درصد کار تمام شده است و تا دوماه آینده کار ساخت به پایان خواهد رسید و برای پخش در ۶ ماهه ی دوم سال ۹۷ مستند سرداران آماده ی پخش خواهد شد.

تهیه کننده  مستند سرداران سالار حیدر نژاد، کارگردان یونس مقدم، تصویر بردار محمد جلیلی، تدوینگر بهزاد شاهدی و مدیر تولید آن صمد برزگر است و در این مستند بازیگران بومی ایفای نقش می کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.