تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۲:۰۸ شناسه خبر : ۱۰۶۷۰۷۴

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی خبر داد:

مقاوم سازی 6 هزار واحد مسکن روستایی در آذربایجان شرقی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: همزمان با هفته دولت سالجاری 6000واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شده با تسهیلات پرداخت شده بیش از 3 هزار و 600 میلیارد ریال در این استان به بهره برداری رسیده و تحویل متقاضیان واجد شرایط می شود.

به گزارش تبریز بیدار ، حافظ باباپور در گفت و گو با ایرنا، تسهیلات پرداخت شده برای هر واحد مسکونی درسالجاری را200 میلیون ریال با سود حداکثر 4 درصد اعلام کرد و گفت: تعداد کل واحدهای مسکونی در روستاهای استان 283 هزار و652 واحد است که تاکنون حدود 145هزار و877 واحد آن معادل 51 درصد نوسازی و مقاوم سازی شده است.


وی همچنین از افتتاح یک واحد مجتمع فرهنگی و هنری در استان همزمان با هفته دولت خبر داد و افزود: این مجتمع در شهرستان اسکو با اعتباری نزدیک به 20 میلیارد ریال افتتاح بهره برداری می شود.
باباپور از اعطای 10 هزار جلد سند روستایی و شهری همزمان با هفته دولت در روستاهای استان خبر داد و خاطرنشان کرد: تعداد 6500 جلد سند روستایی و3500 جلد سند درشهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت تحویل صاحبان املاک نوساز می شود. 


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با اشاره به خسارت سیل فروردین امسال در 7 شهرستان افزود: تعداد واحدهای آسیب دیده از سیل 924 واحد بود که تاکنون آواربرداری و پی کنی 912 واحد آن اتمام یافته است.


وی از اجرای فونداسیون826 واحد و اسکلت 428 واحد و همچنین اجرای سقف 239 واحد آن خبرداد و گفت: 13 واحد تعهدی بنیاد در روستای چنار عجب شیر هم رو به اتمام است و امیدواریم همزمان با هفته دولت تحویل شود.
باباپور با اعلام اینکه طرح هادی شامل (آسفالت وجدول وسنگ فرش وجوب کانیو) در21 روستای استان با اعتباری هزینه شده 33 میلیارد و 700 میلیون ریال آماده بهره برداری است، گفت: با بهره برداری از آنها نزدیک به چهار هزار و 200 خانوار با جمعیتی بیش از 25 هزار 200 نفر از مزایای آن بهره مند خواهند شد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: برای کل طرح های آماده افتتاح در هفته دولت امسال شامل طرح هادی روستایی، بازسازی و نوسازی مسکن روستایی، صدور اسناد مالکیت و مجتمع فرهنگی و هنری بیش از 3 هزار و 840 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

نظرات

محمد
IR

ديروز در محله آباداني مسكن براي نماز مغرب عشا رفتم مسجد. يك نفر غريبه در صف عقب نشسته بود تقريبا چهل ساله ، بدنش بانداژپيچ بود و بطور نشسته نماز مي خواند وسط دو نماز ، معتمد مسجد بلند شد و از مردم پول جمع كرد مي گفت اين آقا مريض است و براي درمان قرار است به شيراز برود مقدار زيادي پول جمع شد و به آن آقا دادند. از نفر بغل دستي پرسيدم اين آقاي مريض را ميشناسيد؟ گفت نه. كسي اور ا نمي شناخت. قبلا" هم مورد مشابه را ديده بودم در مسجد آخر كوي دانشگاه.آنجا هم يك نفر غريبه آمده بود و به معتمد مسجد گفته بود كه مريض است و پول برگشت به شهرش را ندارد آنجا هم كلي پول جمع كردند. راستش اين روش تكدي گري تازه مد شده و دارد رواج پيدا مي كند فرد متكدي با تظاهر به مريضي و بي پولي ، اول به فرد ريش سفيد محل مراجعه مي كند و با دروغ او را فريب مي دهد آن فرد محترم و معتمد محل هم جهت كسب ثواب و رضاي الهي از نمازگران درخواست كمك مي كند مردم هم به اعتماد او كمك مي كنند. اگر اين افراد هر روز حداقل يكصد هزار تومان در عرض يكي دو ساعت گدايي كنند ماهانه 3 ميليون تومان مي شود. كمك به افراد شياد اول از همه ظلم به محتاجان واقعي است كه به خاطر آبرويشان نيازشان را ابراز نمي كنند. در ثاني موسسات خيريه معتبري كه در شهر براي اين قبيل كارها وجود دارد تضعيف مي شوند اين موسسات از افراد تحقيق مي كنند و در حد زيادي هم كمك مي كنند . سوما اين كه چهره شهر را تخريب مي كنند و مروج تكدي گري هستند كه دشمني با خداست. عاقلانه اين است كه اين افراد غريبه و ناآشنا را شناسايي نموده و به مراكز خيريه معرفي نماييم هر كمكي هم داشتيم از كانال موسسات خيريه انجام دهيم نبايد اين شيادان مردم ما را ساده لوح فرض كنند . لطفا در اين مورد گزارش تهيه فرماييد. با تشكر