تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۴۳:۳۲ شناسه خبر : ۱۰۶۷۱۰۹

مولوی:

اگر شهردار شوم به هیچ عنوان از تعداد پرسنل فعلی تبریز نمی کاهم/ مردم تبريز، خواهان تغيير رویه 12 سال گذشته هستند

یکی از گزینه های تصدی شهرداری تبریز گفت: مردم با انتخاب خود در انتخابات اخیر شوراهای اسلامی شهر و روستا، خواستار تغییر شدند، منتهی تغییری که روبه جلو باشد نه تغییر به گذشته و 12 سال پیش.

به گزارش تبریز بیدار ،  مصطفی مولوی با اشاره به حضور امروز خود در جمع اعضای پنجمین شورای اسلامی کلانشهر تبریز و پاسخ به سوالات منتخبين شورا گفت: در اثناى سخنان خودم خطاب به اعضاى شورا گفتم كه زمانی شهید باکری به شهرداری با عملکرد ونام نیک خودشان وهویت بخشید ولی حالا بعداز سی واندی سال بخاطر بلدیه شدن شهر از نام وی استفاده میکنم.ببینید فاصله چقدر است و کجا میرویم.چه شده است؟


وی افزود: یکی از سوالات منتخبین مردم در شورای شهرتبریز، بحث برنامه بنده برای چگونگی مدیریت پرسنل فعلی شهرداری تبریز بود. تعداد پرسنل و کارکنان شهرداری تبریز بیش از 15000 نفر است که هر یک از این افراد، بر اساس حقوق دریافتی خود از شهرداری به انجام وظایف خود در بخش های مختلف مشغول هستند.


وی با بیان اینکه اگر شهردار شوم به هیچ عنوان از تعداد پرسنل فعلی تبریز نمی کاهم و برخوردهای این چنینی را ظلم و بی انصافی در حق کارکنان مظلوم و زحمتکش شهرداری می دانم عنوان کرد: اصل شایسته سالاری در پست های مدیریتی و استفاده از ظرفیت های مختلف برای پیشرفت و توسعه روافزون تبریز یکی از مهم ترین اولویت های بنده در صورت شهردارشدن خواهد بود.


مولوی، ارتقای کیفیت ارائه خدمات به مردم در بدنه شهرداری تبریز و افزایش میزان بهره وری در حوزه های مختلف شهری را یکی دیگر از مهم ترین اولویت های خود برشمرد و اظهار کرد: افزایش تامین رفاه پرسنل شهرداری تبریز را هم در اولویت برنامه های خود قرار خواهم داد چرا که علی رغم تصور غلطی که در جامعه ترویج شده است، کارکنان شهرداری، از مظلوم ترین اقشار جامعه هستند و باید از رفاه کامل برای ایفای وظایف در بخش های مختلف برخوردار باشند.


وی محور توسعه همه جانبه تبریز را داشتن نیروی انسانی متخصص، کارآمد و آموزش دیده دانست و ادامه داد: برای توانمندسازی نیروی انسانی موجود در بدنه شهرداری، برنامه های مختلفی دارم و معتقدم دستیابی به توسعه و پیشرفت همه جانبه و پایدار بدون داشتن نیری انسانی کارآمد میسر نیست.


وی با انتقاد از وابستگی مدیران شهری به پول های ناشی از اقتصاد نفتی کشور گفت: هنر در این است که شهر را بدون پول اداره کنیم نه با پول های حاصل از درآمدهای نفتی.


مولوی، ترافیک شدید شهری، آلودگی هوا، حاشیه نشینی، نبود فضاهای تفریحی مناسب در سطح منطقه ای، اشتغال و ... را مهم ترین مشکلات فعلی کلانشهر تبریز دانست و ادامه داد: حل مشکل اشتغال در شهر تبریز، ایجاد ثروت و درآمد پایدار شهری را به دنبال خواهد داشت که در این زمینه نیز برنامه های مدونی دارم.


وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 گفت: این رویداد، افتخار بسیار بزرگی برای تبریز محسوب می شود که باید سعی کنیم به نحو احسن در راستای معرفی هرچه بهتر تبریز به جهانیان از آن استفاده کنیم. ساماندهی ورودی های شهر تبریز بر اساس هویت تاریخی و فرهنگی شهر یکی از موضوعاتی است که باید در این راستا مورد توجه قرار گیرد.


 وی با اشاره به گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و بیان اینکه زمان آزمون و خطا سپری شده است گفت: مردم با انتخاب خود در انتخابات اخیر شوراهای اسلامی شهر و روستا، خواستار تغییر شدند، منتهی تغییری که روبه جلو باشد نه تغییر به گذشته و 12 سال پیش.


منبع: نسل تدبیر