تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۵:۲۷:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۶۷۱۱۰

صادق نجفی در گفت‌وگو با تبریزبیدار:

خدمت به مردم تبریز افتخار بزرگی است/ حرکت ما براساس 3 شاخص، اصول، اصلاح و اعتدال است /تبریزبیدار علی رغم رویکرد انتقادی، به توسعه تبریز کمک کرد

گزینه تصدی شهرداری تبریز می گوید که حرکت ما باید از 3 شاخص، اصول، اصلاح و اعتدال نشأت بگیرد و محور کاریمان همین 3 شاخصه باشد.

صادق نجفی درگفت‌وگو با تبریزبیدار، با اشاره به اینکه مردم آذربایجان و تبریز مردمانی بزرگ و حماسه ساز هستند، اظهار داشت: این مردم بزرگ، در طول دوران تاریخ 4 هزارساله مدنیت شهری تبریز، بارها و بارها در داخل و خارج از کشور کارهای بی نظیر انجام داده‌اند که در دهه‌ها و سده‌های اخیر نیز رخداد مشروطیت و قیام 29 بهمن از این دست اتفاقات اثرگذار بوده است.

وی ادامه داد: همه می دانیم که این اثرگذاری را صرفاً کالبد فیزیکی شهر انجام نمی‌دهد، بلکه انسان‌های بزرگ و شهروندان تبریز این کار را انجام داده‌اند که نشانگر فکر غنی و دانای مردم این شهر بوده و برای بنده افتخار بزرگی است که به این مردم خدمت کنم.

خدمت به مردم تبریز افتخار بزرگی است

یکی از گزینه‌های تصدی شهرداری تبریز برای 4 سال آینده، در خصوص عدم حضور وی در جلسه صبح امروز اعضای منتخب شورای پنجم گفت: در زمان مقرری که برای بنده در جهت حضور در جمع اعضای منتخب شورای شهر اختصاص یافته بود، به دلیل برگزاری جلسه مجمع عمومی بانک شهر، امکان حضور در باغ صبا را نیافتم و با نگارش نامه ای به منتخبان، دلیل غیبتم را اعلام نمودم.

وی ادامه داد: اگر اکثریت منتخبین پنجمین دوره شورای شهر تبریز به بنده رأی بدهند، خدمت به مردم تبریز افتخار بزرگی است ولی اگر این اتفاق نیفتد، بی شک خدمتگزاری به مردم عزیز را در سمت دیگری ادامه خواهم داد.

امیدوارم بتوانیم از موضوع 2018 برای توسعه شهر استفاده نماییم

نجفی با اشاره به اینکه گاهی اوقات از بنده سئوال می‌کنند که چرا علی رغم پیشنهادات مختلف کاری، بنا دارم تا خادم مردم تبریز شوم، خاطرنشان کرد: اولاً معتقدم فرد باید به مکانی که در آن زندگی کرده ارزش قائل شود، ثانیاً به دلیل اقدامات انجام شده و علاقمندی مردم نسبت به بنده که محبت‌هایشان را در خیابان‌ها و مراسمات گوناگون لمس می‌کنم، نیاز به خدمتگزاری به مردم را احساس می‌کنم.


وی افزود: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 سهمیه ای نبود که به ما تعلق گیرد، بلکه اتفاق بزرگی بود که در این راستا با زحمات و پیگیری‌های انجام شده، امروز به این جایگاه رسیده‌ایم. خوشبختانه با دولت نیز هم راستا هستیم و با توجه به ارتباطاتم با مسئولین مختلف، امیدوارم بتوانیم از موضوع 2018 برای توسعه شهر استفاده نماییم.جایگاه کنونی تبریز با 20 سال پیش قابل مقایسه نیست
شهردار تبریز با اشاره به اینکه، محور اصلی توسعه، انسان‌ها بوده و توسعه بخش هستند، یادآور شد: در این جهت باید اعضای محترم شورای شهر، نمایندگان و دیگران باید تامل نمایند که جایگاه و سطح کنونی تبریز با 20 سال پیش قابل مقایسه نیست و امروز با شهری مدرن، پیشرفته و اثرگذار روبرو هستیم.


وی ادامه داد: اصلاً 2018 آمده است تا اثرگذاری شهر تبریز را بالا ببریم و چه کسی می‌تواند اثرگذار باشد؟ نفراتی که قوی بوده و ارتباطات دارند و می‌توانند رایزنی انجام دهند و امیدواریم فرصت خدمت در این موقعیت باشد اما اگر هم نشد مطمئن باشید که در هرکجای این کشور باشم این مردم عزیز را فراموش نخواهم کرد.

نجفی با بیان شعر «تبریز مرا راحت جان خواهد بود، پیوسته مرا ورد زبان خواهد بود»، خاطرنشان کرد: همه ما عمرمان را صرف آبادانی و خدمت به کهن شهر تبریز و مردم عزیز آن کرده‌ایم و امیدوارم تصمیماتی که عزیزان خواهند گرفت بهترین تصمیم بوده و اعضای محترم نیز به دور از فشارها کارشان را انجام دهند.

«تبریزبیدار» برای جذب مخاطب بیشتر، خبرهای دروغ را منعکس نکرد

شهردار تبریز با تقدیر از تلاش‌های چندین سال اخیر «تبریزبیدار» در حوزه مدیریت شهری، خاطرنشان کرد: الحمدلله رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی در استان ما، رسانه‌هایی تلاشگر هستند و سایت خبری «تبریزبیدار» نیز که با حضور فعال جوانان تبریزی به فعالیت خود ادامه می‌دهد، از این دست رسانه‌هاست.

وی ادامه داد: هرچند تبریزبیدار در زمان مدیریت بنده در شهرداری، رویکرد انتقادی خودش نسبت به مسائل و مدیریت شهری را اتخاذ کرد، اما در کنار آن در زمان خود نیز به روند توسعه شهر کمک کرده و به دور از فضای احساسی، رسالت رسانه ای خودش را به خوبی انجام داده است.


نجفی یادآور شد: بنده اعتقاد دارم حرکت ما باید از 3 شاخص، اصول، اصلاح و اعتدال نشأت بگیرد و محور کاریمان همین 3 شاخصه باشد که نظام ما را هم نجات خواهد داد و «تبریزبیدار» نیز خود را در 4 سال گذشته به جایگاهی مطلوب رسانده و تبدیل به یکی از رسانه‌های مهم و تاثیرگذار در توسعه و اثرگذاری شهرمان شده است.


لازم به یادآوری است بخشی از فایل صوتی این گفت‌وگو در کانال تلگرامی تبریزبیدار منتشر خواهد شد.