تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۰۶:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۶۷۱۱۱

واکنش پزشکیان به انتقاد از احداث خط دوم انتقال آب زرینه‌رود به تبریز؛

نباید به اختلافات درباره زرینه رود دامن زد/اگر خط انتقال قانونی باشد نباید جامعه را تحریک کنیم

نایب رییس مجلس افزود: نباید خلاف قانون رفتار کنیم. اگر قانونی هست باید آن را اصلاح کنیم و اگر قانونی نیست نباید کاری کنیم اگر برداشت آب از زرینه رود غیرقانونی باشد، مقابل آن می ایستیم ولی اگر قانونی باشد نباید جامعه را تحریک کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ، جهانبخش محبی نیا در نشست علنی امروز (سه شنبه، 31 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر آئین نامه ای گفت: در رابطه با گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در رد تحقیق و تفحص از شناسایی دقیق برداشت های غیرقانونی آب از رودخانه ها و ارائه گزارش آن به مقامات ذی صلاح جهت ممانعت و برخورد قانونی، دو بار رأی گیری شد که خلاف آئین نامه است.


نماینده مردم شاهین دژ، میاندوآب و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت آب زرینه رود به منزله مکیدن خون کشاورزان و ویران کردن خانه و کاشانه مردم آن سامان است.


وی در ادامه افزود: آقای رئیس جمهور؛ اجازه ندهید میاندوآب که زمانی در کتب درسی به عنوان زیبایی های ایران شناخته می شد؛ میاندوآب به شهر فقدان آب تبدیل شود. آقای رئیس جمهور؛ میاندوآب، شاهین دژ و تکاب و تمام شهرهای استان آذربایجان غربی توقع اجرای عدالت و کمک به مظلوم را دارد!


مسعود پزشکیان که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ گفت: براساس ماده 121 آئین نامه داخلی برای تصویب ها باید اکثریت مطلق نمایندگان رأی موافق بدهند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این ماده صراحتا بیان کرده تحقیق و تفحص باید با اکثریت مطلق آراء باشد. اگرچه رد آن توسط نمایندگان نتوانست آراء موردنیاز را کسب کند، انجام آن نیز رأی نیاورد. آنچه که شما بیان کردید صحیح نیست.


پزشکیان اظهار داشت: مباحثی که آقایان محبی نیا و برزگر کلشانی در رابطه با برداشت از آب زرینه رود مطرح کردند را به جای آنکه از پشت تریبون مورد پیگیری قرار دهند، باید در چارچوب قانون آنچه که هست را حل کنیم.

نایب رییس مجلس افزود: نباید خلاف قانون رفتار کنیم. اگر قانونی هست باید آن را اصلاح کنیم و اگر قانونی نیست نباید کاری کنیم که در جامعه مشکلی ایجاد شود و باعث شود اختلافات دامن زده شود. همه باید در چارچوب قانون حرکت و رفتار کنیم. اگر برداشت آب از زرینه رود غیرقانونی باشد، مقابل آن می ایستیم ولی اگر قانونی باشد نباید جامعه را تحریک کنیم.