ماجرای تشکر امام‌جمعه تبریز از یک عکاس جوان؛

ممنون آقای عکاس! +تصویر

واکنش های مثبت رسانه ها به تقدیر تلفنی حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز از علی حامد حقدوست عکاس خبری و مستند تبریزی همچنان در رسانه ها ادامه دارد.

به گزارش تبریز بیدار ، از دو روز گذشته که امام جمعه تبریز در تماسی تلفنی از افتخار آفرینی این عکاس تبریزی تقدیر کرده و این موضوع در صفحه اینستاگرام حقدوست منتشر شده رسانه ها واکنش های جالبی به این موضوع داشته اند.

امروز روزنامه فرهیختگان در گزارشی ضمن چاپ تصویر امام جمعه تبریز به عنوان عکس تیتر اول آورده است: درخواست جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای محدود کردن ورود عکاسان به مجلس شورای اسلامی، موضوعی است که این روزها زمینه ناراحتی بسیار از عکاسان و هنرمندان را به وجود آورده است. جدا از اینکه این اقدام نمایندگان، فیلتر گذاشتن بر اخبار و واقعیت‌های موجود در مجلس است و با شفافیتی که مردم از مسئولان کشور طلب می‌کنند در تعارض است، این درخواست نمایندگان به نوعی بی‌احترامی به عکاسان و دیگر اهالی فرهنگ و هنر کشور محسوب می‌شود.

 این نوع برخورد‌های غیرمحترمانه با اهالی رسانه و هنرمندان که مسئولیت شفاف‌سازی و فرهنگ‌سازی در جامعه را برعهده دارند به رفتاری شایع در بین برخی مسئولان سیاسی کشور بدل شده است و در خیلی از موارد دیگر هم می‌توان رد این نوع رفتارهای پرتکرار را مشاهده کرد. نگاه ابزاری به هنرمندان و اهالی فرهنگ و رسانه برای دستیابی به اهداف سیاسی و بی‌توجهی به خواسته‌ها و نیازهای آنها، مساله‌ای است که می‌توان در رفتار این دسته از مدیران و مسئولان مشاهده کرد.

در این بین مدیران و مسئولانی نیز هستند که با رفتار و طرز تفکر صحیح‌شان در مورد اهالی فرهنگ و هنر به الگویی برای دیگران بدل شده‌اند. یکی از این رفتارهای محترمانه که روز گذشته در فضای مجازی بازتاب پیدا کرد، مربوط به تماس تلفنی امام‌جمعه تبریز با علی‌حامد حق‌دوست، عکاس برتر مستند سال کشور است. او با انتشار عکسی از سید محمدعلی آل‌هاشم، امام‌جمعه تبریز و نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی در یکی از شبکه‌های اجتماعی، او را به‌عنوان الگویی برای مدیران فرهنگی کشور معرفی کرده است.

این عکاس سرشناس در صفحه خود نوشته است: «دوستان امروز اتفاقی برای من افتاد که هنوز باورش نکردم. این اتفاق ظهر امروز در کنار خواهرزاده‌ام افتاد و او شاهد ماجراست. تلفنم زنگ خورد. دیدم بدون شماره نوشته است. کمی ترسیدم، گفتم خدایا چه کسی می‌تواند باشد؟ چون معمولا نهادهای امنیتی بدون شماره نشان داده می‌شود. مردی محترمانه گفت شما آقای حق‌دوست هستید؟ گفتم بله، بفرمایید! گفت از بیت امام‌جمعه تماس می‌گیرم. حاج‌آقا آل‌هاشم می‌خواهند با شما صحبت کنند.

ایشان خواستند با شما تماس بگیریم. تعجب کردم، گفتم خدایا امام‌جمعه تبریز، نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی چه کاری می‌تواند با یک عکاس داشته باشد! صدای نازنین و پرمهر و کمی بمی را شنیدم. سلام کرد، حالم را پرسید و گفت: «آقای حق‌دوست در فضای مجازی دیدم که در جشنواره عکاسی اول و نفر برتر کشور شده‌اید. خواستم تشکر کنم از شما برای کسب این افتخار مهم برای شهرمان و استان‌مان.»

من هم تشکر کردم و گفتم حاج آقا من از لطف شما بی‌نهایت سپاسگزارم. واقعا باورم نمی‌شود که شما برای تشکر و تقدیر از مقام یک عکاس با او تماس گرفتید و انگشت حیرت بردهان مانده‌ام. تشکر و دعایی کردند و خداحافظی کردند.

او در انتهای پیام خود تاکید کرده است: «من هیچی نمی‌گویم، فقط دست چنین مردی را باید بوسید با این مرام و مقام و این جایگاه شخص اول در استان بودن. معمولا چنین کارهایی را هیچ امام‌جمعه‌ای انجام نمی‌دهد. دوستان تبریزی لطفا منتشر کنید تا همه مسئولان به‌خصوص مدیران فرهنگی یاد بگیرند و الگوبرداری کنند.»

Image title

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.