نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی در دیدار رئیس دفتر رئیس جمهور:

دو وزارتخانه باقیمانده به آذربایجان اختصاص یابد/ انتظار از دولت، توجه خاص به مشکلات اقتصادی و فرهنگی است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه خواسته من از دولت این است که دو وزارتخانه باقیمانده به آذربایجان اختصاص یابد، خاطرنشان کرد: آذربایجان همیشه نقش مهمی در دوران انقلاب و انتخابات داشت، زمانی داشتیم که ۱۰ وزیر از آذربایجان در دولت حضور داشت.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام والمسلین سیدمحمدعلی آل هاشم صبح امروز در دیدار با رئیس دفتر رئیس جمهور که در  بیت امام جمعه تبریز برگزار شد با اشاره به اینکه هفته دولت بستری برای انعکاس خدمات دولت به مردم است اظهار کرد: آنچه مقام معظم رهبری و مردم از دولت جدید انتظار دارند توجه خاص به مشکلات اقتصادی و امور فرهنگی است.

وی با تاکید بر اینکه اگر مشکل اشتغال برطرف شود مشکلات مردم به حداقل می‌رسد افزود: با ایجاد اشتغال و افزایش میزان تولید در کشور و استان، استعداد جوانان شکوفا می‌شود.

آنگونه که تسنیم گزارش داده است، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در استان ما قرارگاه اقتصاد مقاومتی با هدایت استاندار کارهای بسیار خوبی انجام داده است گفت: وزیر کشور هم در سفرهای متعدد خود به این استان بر این امر واقف بوده و به پیشتازی آذربایجان شرقی در اقتصاد مقاومتی اذعان داشت. 

وی با بیان اینکه دو هفته قبل در بازدیدی که از شهرک صنعتی شهید سلیمی داشتم، دیدیم که تحرکی که در صنعت استان وجود دارد اهالی صنعت به خوبی به وظایف خود عمل می‌کنند ابراز داشت: کارخانه‌ای داشتیم که بیش از ۱۰ هزار نفر از آن ارتزاق می‌کردند که فرصت بسیار بزرگی برای منطقه است. 

آل‌هاشم در ادامه با اشاره به اینکه دشمنان برخورد سخت‌افزاری را پرهزینه می‌دانند و می‌خواهند جوانان را با جنگ نرم از دستان ما بگیرند تصریح کرد: جنگ نرم بسیار بی سر و صدا است لذا باید دولت به تقویت امور دینی جوانان، مساجد و حوزه‌های علمیه توجه ویژه‌ای صورت دهد. 

وی افزود: برای دولت آرزوی موفقیت می‌کنیم و برای ریاست جمهوری هم دعا می‌کنیم تا برای خدمت به مردم موفق باشد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه خواسته من از دولت این است که دو وزارتخانه باقیمانده به آذربایجان اختصاص یابد، خاطرنشان کرد: آذربایجان همیشه نقش مهمی در دوران انقلاب و انتخابات داشت، زمانی داشتیم که ۱۰ وزیر از آذربایجان در دولت حضور داشت. 

وی با تاکید بر اینکه این خواسته ما خواسته قومیتی نیست تصریح کرد: این خواسته به خاطر اثرگذاری این منطقه در کل کشور است و حضور وزیری از آذربایجان در کابینه به یک خواسته عمومی تبدیل شده است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه در استان ما همدلی و صفا و صمیمت بین نهادها و ادارات و نمایندگان مشهود است، ابراز داشت: این روحیه بسیار خوب استاندار برای تقویت همدلی است و این رویکرد باید در استان تقویت و حمایت شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه اقتصاد باید به مردم واگذار شود ولی باید در اهلیت افراد دقت شود ادامه داد: کارخانه‌ای داریم مانند بلبرینگ‌سازی که کارگران آن ۵ ماه است حقوق نگرفته‌اند و ممکن است کارخانجات دیگری هم واگذار شود که کار خوبی است ولی باید سازمان خصوصی‌سازی در اهلیت افراد دقت کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.