مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی:

۲۳ درصد مردم دچار اختلالات روانی هستند

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بیش از ۲۳ درصد مردم دچار اختلالات روانی هستند، افزود: هر وقت دچار مشکل جسمی می‌شویم بلافاصله به پزشک مراجعه می کنیم در حالی که اگر دچار مشکل روانی و اختلالات روحی، روانی و یا خانوادگی شویم، اصلا سمت روانپزشک و روانشناس نمی‌رویم.

به گزارش تبریز بیدار ،، محسن ارشدزاده ظهر امروز در مراسم افتتاح مرکز مشاوره عمومی امروز با بیان اینکه بهزیستی استان همیشه از افراد متخصص که پیگیر مسائل اجتماعی هستند حمایت می‌کند، اظهار داشت: رسیدگی به موضوعات اجتماعی اقدام دولت بوده که بهزیستی نماینده دولت خواهد بود.

وی بیان داشت: اگر دولت سرپرستی کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست را قبول نکند با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهیم شد و از این رو دولت موضوعات اجتماعی در کشور را علنی کرده است.

مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به اینکه افرادی که در معرض آسیب هستند، گروه هدف بهزیستی قرار می‌گیرند،گفت: استفاده از ظرفیت موسسات در اولویت بهزیستی استان است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۳ درصد مردم دچار اختلالات روانی هستند، افزود: هر وقت دچار مشکل جسمی می‌شویم بلافاصله به پزشک مراجعه می‌کنیم در حالی که اگر دچار مشکل روانی و اختلالات روحی، روانی و یا خانوادگی شویم اصلا سمت روانپزشک و روانشناس نمی‌رویم.

ارشدزاده با تاکید به اینکه آسیب‌های اجتماعی در دولت‌های قبلی پنهان مانده بود و هیچ‌ کسی توجهی به آن نداشته است،گفت: دولت یازدهم این موضوع را علنی کرد زیرا دولت معتقد است اگر به این موضوع رسیدگی نشود، قطعاً با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهیم شد.

بهزاد شالچی، موسس مرکزمشاوره عمومی در تشریح برنامه‌ها و اهداف مرکز مشاوره عمومی اظهار کرد: مرکز مشاوره عمومی امروز با اهداف ارضای علاقه اجتماعی و حرفه‌ای روانشناسان با حمایت بهزیستی استان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه مراکز مشاوره اهمیت زیادی دارند، افزود: در موضوعات اجتماعی از قبیل طلاق، معضلات اجتماعی از جمله وظایف اصلی مراکز مشاوره است.

شالچی با تاکید به اینکه سلامت جامعه در گرو یک ازدواج سالم خواهد بود، گفت: مراکز مشاوره الفبای اصلی زندگی سالم را به زوجین یاد می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: کشور از نظر سواد بهداشت روان با چالش بزرگی روبه‌رو است که باید از ظرفیت موسسات مشاوره بهره گرفت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.