استاندار آذربایجان‌شرقی:

عهد کردم از جوانان افتخار آفرین استان قدردانی کنم

استاندار آذربایجان‌شرقی از اعضای تیم روباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی که در مسابقات روبوکاپ ۲۰۱۷ ژاپن موفق به کسب رتبه سوم جهان در لیگ روبات‌های انسان‌نما شده است، قدردانی کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، اسماعیل جبارزاده ظهر امروز در چهارمین روز از هفته دولت در دیدار با اعضای تیم روباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی، اظهار کرد: موفقیت این تیم نتیجه نگاه علمی مدیریت دانشگاه آزاد استان به همه واحدهای این دانشگاه در سطح استان است و نشان می‌دهد که عدالت آموزشی در این دانشگاه به معنی واقعی کلمه رعایت شده است.

وی با بیان اینکه یکایک اعضای تیم روباتیک دانشگاه آزاد واحد ایلخچی، افتخار استان و الگوی جوانان و دانشجویان هستند، افزود: کسب مقام سوم در بین شرکت‌های بزرگی که حامیان قدرتمندی دارند با وجود محدودیت‌هایی که این تیم داشت افتخار بزرگی است و مردم استان از کسب این موفقیت خوشحال هستند.

جبارزاده با بیان اینکه از فعالیت‌های پژوهشی این دانشگاه به‌طور کامل حمایت می‌کنیم، گفت: دانشگاه آزاد ایلخچی می‌تواند یک واحد دانش‌بنیان خالق ثروت در بخش صنعت باشد و قطعاً موفقیت‌های بزرگتری در انتظار این دانشگاه است.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه دانشگاه آزاد ایلخچی به قطب روباتیک در کشور تبدیل شده است، افزود: یکی از بزرگترین دغدغه‌های ما این است که پایان‌نامه‌ها و تحقیقات دانشجویی در کنج کتابخانه‌ها نماند و به پروژه‌های عملیاتی و ثروت‌آفرین منجر شود که امیدواریم دانشگاه آزاد ایلخچی این امر را محقق کند.

استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه به برگزاری پنجمین دوره نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع‌رشیدی در آبان ماه امسال اشاره کرد و با بیان اینکه اغلب صنعت‌گران و تولیدکنندگان از این نمایشگاه بازدید می‌کنند، خواستار حضور فعال دانشگاه آزاد ایلخچی در این نمایشگاه شد.

وی افزود: این نمایشگاه فرصتی است تا ضمن معرفی توانمندی‌های خود، برای محصولات فناورانه از جمله روبات‌های مختلف که نیاز صنایع استان است، مشتری‌های خوبی پیدا کنید.

جبارزاده همچنین به انعقاد قرارداد همکاری بین دانشگاه آزاد ایلخچی و شرکت خودروسازی سایپا در زمینه تولید روبات صنعتی برای بهینه‌سازی سیستم ترمز خودرو اشاره کرد و با اعلام حمایت مدیریت استان از این قرارداد، ابراز امیدواری کرد دانشگاه آزاد ایلخچی از جمله دانشگاه‌های برتر در حوزه ارتباط بین صنعت و دانشگاه باشد.

استاندار آذربایجان‌شرقی از زحمات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و نگاه ویژه ایشان به مقوله تحقیقات نیز قدردانی کرد و گفت: دکتر انگجی پایه‌گذار رشد و توسعه دانشگاه آزاد در استان است که حضور مجدد ایشان در رأس این دانشگاه، اعتبار خاصی به فعالیت‌های آن بخشیده است.

وی بر اطلاع‌رسانی از موفقیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد و افزود: عهد کرده‌ام که هر یک از جوانان استان در هر عرصه‌ای موفق به کسب رتبه‌های جهانی شوند، در بدو ورود به استان از او قدردانی کنم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.