تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سلامت و خانواده , یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶ ۱۵:۰۷:۰۸ شناسه خبر : ۱۰۶۷۲۰۴

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان‌شرقی خبر داد:

طرح مقابله با خشونت علیه کودکان تصویب شد

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان‌شرقی با تاکید به موضوع خشونت علیه کودکان و با اعلام اینکه طرحی در شورای پیشگیری دادگستری در زمینه کودک آزاری تصویب شده، ادامه داد: از تمام موسسات خدمات مشاوره‌ای و پیشگیری از مسائل آسیب‌های اجتماعی می خواهیم برای اجرای طرح به ما کمک کنند تا بتوانیم از ظرفیت آنها نیز استفاده کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از فارس، محسن ارشدزاده پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح موسسه »نواندیش  تکاملی» اظهار کرد: در اداره کل بهزیستی استان تلاش برای خدمت براساس نیاز کودکان، نوجوانان و جوانان و بزرگسالان است و از این رو مراکز تخصصی متناسب با نیاز اقشار مردم راه‌اندازی می‌شود.

بهره‌برداری از ۴۳ مرکز مشاوره در هفته دولت

وی با اشاره به اینکه ۴۳ مرکز مشاوره در هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، گفت: در این هفته ۵۷ مسکن برای معلولان در هفته دولت احداث شده است و با توجه به شناسایی تمام معلولان بیش از دو عضو، به حل مشکل مسکن آنها پرداخته‌ایم.

مدیرکل بهزیستی استان اضافه کرد: بیش از ۱۰۰ پروژه کوچک و بزرگ برای جامعه هدف بهزیستی تعیین و اجرا شده است.

ارشدزاده با تاکید به اینکه هدف از موسسه «نواندیش تکاملی »اقدامات اولیه از جمله پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، رشد و تکامل کودکان و آموزش مهارت‌های زندگی است، بیان کرد: امید است در روزهای آتی این موسسه وارد موضوع معلولان نیز شود و البته امید است موسسه با هدف‌گذاری اصلی خود بتواند دست بهزیستی را بگیرد.

وی با اعلام حمایت اداره کل بهزیستی از موسسه‌های مشابه «نواندیش تکاملی» ابراز کرد: هر آنچه موجب تکامل و رشد کودکان و تربیت نسل مناسب برای آینده شود، مورد حمایت قرار خواهد گرفت.


تصویب طرح مقابله با خشونت علیه کودکان در شورای پیشگیری دادگستری
مدیرکل بهزیستی استان با تاکید به موضوع خشونت علیه کودکان و با اعلام اینکه طرحی در شورای پیشگیری دادگستری در زمینه کودک‌آزاری تصویب شده است، ادامه داد: از تمام موسسات خدمات مشاوره‌ای و پیشگیری از مسائل آسیب‌های اجتماعی می‌خواهیم برای اجرای طرح به ما کمک کنند تا بتوانیم از ظرفیت آنها نیز استفاده کنیم.

وی افزود: تکالیفی از قبیل مقابله با خشونت علیه کودکان در این طرح آمده است که نیاز به اجرای سریع دارد.