تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۰۰:۲۸ شناسه خبر : ۱۰۶۷۲۵۰

بابایی اقدم در گفتگو با تبریزبیدار؛

مردم به «نفر» و «فرد» رای داده اند و این نفرات باید توانایی انتخاب شهردار را داشته باشند/ برخی خبرها باعث می شود تا در اذهان شورای پنجم را منفعل بشناسند

عضو شورای شهر تبریز گفت: انتظار مردم از همکاران عزیز شورایی این است که در مسئله مهم انتخاب شهردار، تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار نگیریم و به تصمیم جمعی خود پایبند باشیم.

به گزارش تبریز بیدار ، فریدون بابایی اقدم در گفتگو با تبریزبیدار با اشاره به پروسه نحوه انتخاب شهردار جدید تبریز اظهار داشت: روال تصمیم گیری درباره انتخاب شهردار بدین گونه بود که هر عضو شورا با لحاظ شرایط حائز گزینه شهرداری، 3 نفر را معرفی نمایند تا پس از تطبیق با شاخص ها، در نهایت به 8 گزینه نهایی دارای 3 رای به بالا رسیدیم.


وی افزود: از این 8 نفر دو نفر از گزینه های تصدی سمت شهرداری انصراف دادند و تاکید ما نیز این بوده که از بین این 6 گزینه نسبت به انتخاب شهردار آتی کلانشهر تبریز اقدام کنیم.


عضو شورای شهر تبریز، با اشاره به برخی اخبار منتشره در فضای مجازی مبنی بر اینکه برخی از اعضا در فکر گذر از 6 منتخب و طرح کاندیداهای دیگری هستند، گفت: این مسئله امر نگران کننده ای برای مردم تبریز است، چرا که این دست اقدامات سبب می شود تا در اذهان شهروندان تبریز، شورای پنجم به عنوان شورایی منفعل که اقتدار چندانی ندارد ارزیابی کنند.


وی ادامه داد: انتظار از همکاران عزیز شورایی این است که در مسئله مهم انتخاب شهردار، چندان تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار نگیریم و به تصمیم جمعی خود پایبند باشیم.


بابایی اقدم با تاکید بر اینکه بهتر است در میان 6 گزینه موجود به یک جمع بندی نهایی برسیم، ابراز داشت: در حوزه های مختلفی همچون حوزه عمرانی با گذشت بیش از 5 ماه از فصل کاری، اقدامات چندانی در این حوزه در سال 96 انجام نشده و با اضافه کردن دوران سرپرستی به این مدت، با توجه به پایان فصل کاری وضعیت مناسبی را خصوصا در بخش عمرانی شاهد نخواهیم بود.


وی افزود: هرگونه تعلل در انتخاب شهردار لطمات فراوانی به شهر وارد خواهد کرد و سبب نا امیدی مردمی خواهیم شد که با امیدواری مشارکت حداکثری در انتخابات 29 اردیبهشت ماه داشته اند.


رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز، با تاکید بر اینکه شورای شهر و اعضای آن نباید تحت تاثیر دیگر جریانات قرار نگیرد، تصریح کرد: علی رغم نقش جناح ها و احزاب در انتخابات، مردم امروز به "نفر و "فرد" رای داده اند و این نفرات باید توان تصمیم گیری در قبال انتخاب شهردار را داشته باشند، نه اینکه با خط دادن های بیرونی احتمال سلب استقلال تصمیم گیری از همکاران شورای شهر سلب شود.


وی ادامه داد: مردم عزیز تبریز از شورای پنجم این شهر انتظار استقلال در تصمیم گیری دارند و باید خودشان تصمیم نهایی را در انتخاب شهردار، سیاست گذاری های مدیریت شهری و لوایح احتمالی آتی را اتخاذ کنند.