معاون امور معدن و صنایع معادن وزارت صنعت خبر داد:

مناقصه بین‌المللی تولید مس کاتد سونگون برگزار می شود/ پیمانکار هنوز نهایی نشده است

معاون امور معدن و صنایع معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از یک ماه پیش اجرای طرح مس کاتد سونگون به مناقصه بین‌المللی گذاشته شد و با شرکت‌های داخلی و خارجی مذاکرات زیادی صورت گرفت ولی هنوز اقدامی برای انتخاب پیمانکار نهایی انجام نگرفته است.

به گزارش تبریز بیدار ، جعفر سرقینی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: از یک ماه پیش موضوع مس کاتد سونگون به مناقصه بین‌المللی رفته و با شرکت‌های داخلی و خارجی مذاکرات زیادی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه اسناد مناقصه گرفته شده ولی هنوز اقدام برای انتخاب پیمانکار نهایی انجام نگرفته است، افزود: براساس نتایج نهایی اقدام به تصمیم نهایی در مورد ساماندهی وضعیت مس کاتد سونگون اتخاد خواهد شد.

معاون امور معدن و صنایع معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: صادرات کنسانتره مس به نفع کشور نیست و تولید کاتد باید حتماً آغاز شود از این رو موضوع کاتد مس اهمیت بسیاری برای صنایع معادن دارد.

وی در خصوص وضعیت آهک هیدراته اهر بیان کرد: تاخیرات زیادی در این رابطه انجام گرفته از این رو اخطارهای لازم به شرکت ملی مس داده شده است.

سرقینی اضافه کرد: طبق اخطار داده شده خواستار تسریع پروژه آهک هیدراته از شرکت ملی مس شده‌ایم که تا روند رو به کندی آن هرچه سریع‌تر تسریع یابد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.