رئیس اتاق بازرگانی تبریز خبر داد:

برگزاری بیست و سومین همایش ملی صادرات غیرنفتی آبان‌ماه جاری در تبریز

رئیس اتاق بازرگانی تبریز از برگزاری بیست و سومین همایش ملی صادرات غیرنفتی آبان‌ماه جاری در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، صمد حسن‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال ۹۵ مثل سال‌های قبل بیست و دومین همایش ملی صاردات غیر نفتی را در تبریز برگزار کردیم که برندی برای استان محسوب می‌شود و امسال هم در آبان ماه این همایش با حضور تعدای از وزرا و روسای سازمان‌های ملی و استانی برگزار می‌شود.

وی افزود: در سال ۹۵ هیئت‌های زیادی برای برگزاری ارتباطات اقتصادی با استان به تبریز آمدند و جلساتی در اتاق برگزار شده است که از جمله این کشورها ترکیه، گرجستان، آلمان، لهستان، ایتالیا و استرالیا بودند؛ تعدا زیادی از سفرا و کارگزاران اتاق‌های بازرگانی این کشورها نیز در جلسات مختلف با اعضای اتاق تبریز حضور داشتند.

حسن‌زاده اذعان داشت: هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز جلسات مختلفی با وزرا، معاونان و نمایندگان مجلس در جهت طرح مسائل، رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار برگزار کردیم که نتایج مطلوبی داشته و کارگروه‌هایی به صورت تخصصی نتایج را پیگیری  می‌کنند.

این فعال اقتصادی یادآور شد: در سال ۹۵ اتاق ۲۲ جلسه کارگروه و در تمام ماه‌های سال جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی را برگزار کرده که ماحصل این جلسات تعداد ۶۷ مورد مصوبه بوده است؛  ۲۷ مورد از این مصوبات استانی بوده و با مدیران استانی نسبت به اجرایی شدن آنها تلاش می‌کنیم.

وی ادامه داد: ۱۸ مورد از مصوبات شورای گفت و گو موضوع کشوری و ملی بوده که به شورای مرکز انتقال داده شد؛ از این تعداد نیز ۶ مورد در شورای ملی مصوب شد که بیشتر در حوزه تامین اجتماعی، قوانین مالیاتی و مسائل بانکی بوده است.

حسن‌زاده با بیان اینکه اتاق در بیشتر مسائل کمسیون‌های مربوطه را تشکیل داده که کمسیون‌های صنعت و معدن، کشاورزی، صادرات و مدیریت واردات، گردشگری و حمل و نقل از جمله آنهاست، افزود: در کمیسیون حمل و نقل در خصوص پیگیری تزانزیت کریدور آذربایجان شرقی و ترابزون اتفاقات خوبی افتاده است.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز اذعان داشت: در خصوص پیگیری مسافرت‌های خارجی در سال در ۹۶ مسافرت‌هایی با ریاست دکتر جبارزاده به کشورهای آلمان و لهستان انجام شد؛ میز آلمان و لهستان در اتاق تبریز و اتاق‌های آلمان و لهستان تشکیل شده و برنامه‌هایی برای مسافرت هیئت‌های اقتصادی به خارج از کشور در ماه‌های آتی طراحی شده است.

وی گفت: در سال ۹۵ در خصوص تعیین نمایندگان هیئت‌های حل اختلاف، تغییراتی دادیم و افرادی که صلاحیت عضویت داشتند را به سازمان‌های اقتصاد و دارایی و تامین اجتماعی معرفی کردیم تا نسبت به رفع مشکلات اقدام کنند.

حسن زاده با بیان اینکه در اتاق تبریز درسال ۹۵ چندین جلسه آموزشی در خصوص قوانین کار، مالیات، تامین اجتماعی بیمه، امور بانکی و بخشنامه جدید برای آشنایی فعالان اقتصادی برگزار شده است، افزود: امیدواریم با یان اقدامات بتوانیم فضای مناسبی برای کسب و کارفعالان اقتصادی فراهم کنیم.

این فعال اقتصادی در عین حال خاطرنشان کرد: در سال گذشته محلی را برای ساختمان اتاق خریداری کردیم تا با احداث ساختمان جدید دغدغه فعالان اقتصادی رفع شود.

وی در پایان تاکید کرد: تا زمانی که دستگاه‌های مختلف با برنامه‌های اقتصادی، استراتژی صنعت و سند تدبیر توسعه هماهنگ و همسو نباشند برای رسیدن به اهداف و برنامه های اقتصاد مقاومتی راه به جایی نخواهیم برد.

منبع: فارس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.