نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی:

تبریز، تنها شهر موفق در رابطه با مراکز ماده ۱۶ است/ مرکز ماده ۱۶ تبریز؛ یکی از معتبرترین مراکز مبارزه با مواد مخدر

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی گفت: مرکز ماده ۱۶ تبریز یکی از معتبرترین مراکز مبارزه با مواد مخدر بوده و در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است البته این مرکز را استانداری تبریز مدیریت می کند.

به گزارش تبریز بیدار ، سلمان خدادادی در گفت وگو با خبرنگاران ، واگذاری مدیریت مراکز نگهداری و درمان اعتیاد به بهزیستی را مثبت ارزیابی کرد و با بیان اینکه سازمان بهزیستی به طور مداوم با مساله اعتیاد درگیر است، گفت: تمامی مسائل مراکز ترک اعتیاد به گونه ای با سازمان بهزیستی در ارتباط است و این واگذاری تاثیر زیادی را در بهبود ارائه خدمات به معتادان داشته و از سویی بهزیستی نسبت به ستاد مبارزه با مواد مخدر می تواند مدیریت بهتری را داشته باشد.

ستاد مبارزه با مواد مخدر مجموعه ای استراتژیک و سیاستگذار است
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر مجموعه ای استراتژیک و سیاستگذار است، افزود: این دستگاه مجری و اجرا کننده نیست بنابراین واگذاری مدیریت، نظارت و سازماندهی مراکز نگهداری و درمان اعتیاد به بهزیستی اقدامی بسیار منطقی و کارشناسانه است.

وی ادامه داد: اگر این واگذاری منتهی به محدودیت فعالیت بخش خصوصی شود اقدامی غیرکارشناسانه و بیهوده بوده زیرا بخش خصوصی در این زمینه بسیار موثر و موفق عمل کرده است.

مدیریت کلان و نظارت بر مراکز نگهداری و درمان اعتیاد باید به سازمان بهزیستی واگذار شود
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه مدیریت کلان و نظارت بر مراکز نگهداری و درمان اعتیاد باید به سازمان بهزیستی واگذار شود اما بخش خصوصی باید مدیریت موردی این مراکز را بر عهده گیرد، گفت: به طور قطع اگر مراکز نگهداری معلولان و سالمندان کهریزک را سازمان بهزیستی اداره و مدیریت می کرد با هزاران مشکل در آنجا مواجه می شدیم

وی افزود: در حال حاضر در این مرکز یکصد هزار و ۷۵۰ معلول و سالمند زندگی و دولت کمترین هزینه را پرداخت می کند؛ در واقع با هزینه، مشارکت و مدیریت مردم و خیرین بهترین خدمات به معلولان و سالمندان ارائه می شود بنابراین بخش خصوصی می تواند در تمامی زمینه ها موفق عمل کند.

نماینده مردم ملکان در مجلس دهم، ادامه داد: به طور قطع واگذاری مدیریت موردی این مراکز به بخش خصوصی کاهش هزینه ها و  نظارت دقیق تر را به دنبال داشته و همچنین تبعاتی را نیز برای دولت به همراه ندارد و چنانچه بهزیستی صفر تا صد مدیریت این مراکز را بر عهده بگیرد مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت.

تبریز تنها شهری در کشور است که در رابطه با مراکز ماده ۱۶ موفق عمل کرده است
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تبریز تنها شهری در کشور است که در رابطه با مراکز ماده ۱۶ موفق عمل کرده است، افزود: بحث غربالگری، مداوا و اشتغال معتادان در این مراکز مورد توجه قرار می گیرد و مرکز ماده ۱۶ تبریز یکی از معتبرترین مراکز مبارزه با مواد مخدر بوده و در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است البته این مرکز را استانداری تبریز مدیریت می کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.