نماینده مردم تبریز:

برجام توسط اعضای موثر ۱ + ۵ صراحتا در حال نقض شدن است/ شاید صالحی الطاف برجام را مشاهده می‌کند و ما نمی‌بینیم

نماینده مردم تبریز گفت: اکنون برجام توسط اعضای موثر ۱ + ۵ صراحتا در حال نقض شدن است، از سوی دیگر شاهد اعمال تحریم های جدیدی از سوی آمریکایی ها هستیم که نه تنها تبعات اقتصادی برای کشورمان به همراه دارد بلکه موجب شکاف در داخل می شود.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو با اشاره به صحبت های اخیر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی که در گفت وگویی اعلام کرده بود تهدیدات ترامپ علیه ایران مصرف داخلی دارد، اظهار داشت: موارد نقض برجام در گزارش۶ ماهه دوم برجام توسط کمیسیون امنیت ملی کاملا آورده شده است. تحریم‌های امریکایی‌ها که اخیرا در مصوبات کنگره اعمال شد نشان داد که این تهدیدات تنها مصرف داخلی ندارد.
 
 
وی افزود: آمریکایی ها به این نتیجه رسیدند که با ایجاد فضای روانی بسیار گسترده در سطح بین الملل به ویژه در زمینه شرکت های خارجی تاثیرگذاری خود را بر مراودات جمهوری اسلامی در منطقه و دنیا با کشورهای مختلف اعمال کند.

سعیدی با طرح پرسشی خطاب به صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، گفت: سوالم از آقای صالحی این است که چرا در حال حاضر باوجود برجام ارتباط بانک‌های بزرگ دنیا با بانک‌های ایرانی قطع است؟ چرا نمی‌توانیم بیشتر از ۲۰۰ میلیون دلار کشتی هایمان را بیمه کنیم و…
 
نماینده مردم تبریز تاکید کرد: اکنون برجام توسط اعضای موثر ۱ + ۵ صراحتا در حال نقض شدن است، از سوی دیگر شاهد اعمال تحریم های جدیدی از سوی آمریکایی ها هستیم که نه تنها تبعات اقتصادی برای کشورمان به همراه دارد بلکه موجب شکاف در داخل می شود.

وی در واکنش به اظهارات صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی که برجام را از الطاف الهی خوانده بود، خاطر نشان کرد: شاید صالحی الطاف برجام را مشاهده می‌کند و ما نمی‌بینیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.