تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : قفقاز و غرب آسیا , شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۵۴:۱۸ شناسه خبر : ۱۰۶۷۳۳۳

اظهارات قابل تأمل مشاور رقیب اردوغان:

اولین اقداممان تبدیل کاخ ریاست جمهوری اردوغان به مجتمع دانشگاهی خواهد بود/ اردوغان توان دید خود را از دست داده است!

امید اوزداغ که ازاو به عنوان تئوریسین و دست راست مرال آکشنر یاد میشود، در نخستین مصاحبه تفصیلی خود در مورد مراحل مختلف تاسیس حزب جدید توضیح داد.

به گزارش تبریز بیدار ، امید اوزداغ که ازاو به عنوان تئوریسین و دست راست مرال آکشنر یاد میشود، در نخستین مصاحبه تفصیلی خود در مورد مراحل مختلف تاسیس حزب جدید توضیح داد.


او با بیان این که آک پارتی توان مقابله با جریان گولن را ندارد پاکسازی کامل این جریان از درون حاکمیت را مشروط به کنار رفتن آک پارتی از حاکمیت دانست.


او در پاسخ به این سوال که اگر حزب شما به قدرت برسد و آکشنر رییس جمهور شود چه خواهید کرد گفت:در نخستین اقدام کاخ ریاست جمهوری را تبدیل به مجتمع یک دانشگاه خواهیم کرد و 13 هواپیمای ریاست جمهوری را به فروش خواهیم گذاشت. آکشنر در کوشکی که از آتاترک به یادگار مانده است مستقر خواهد شد و به تمام اسرافکاری ها پایان داده خواهد شد. پس از آن برنامه اقتصاد تولید محور شروع خواهد شد.

مهمترین اظهارات بوزداغ در این گفتگو در ادامه می آید: 


- تمام تلاش حزب ما بر اساس وحدت ملی است. در شرایطی هستیم که هرکس پول داشته باشد از کشور مهاجرت میکند و اکنون ترکها چهارمین ملتی هستند که تلاش دارند در خارج از کشور خانه بخرند.


- اصلی ترین برنامه ما لیاقت محوری است. کادرهای دولتی بر اساس لیاقتشان انتخاب خواهند شد نه منسوبیت سیاسی شان.


- اگرچه اردوغان دوره ای تبدیل به سمبل استقرار بود اما امروز نقش لوکوموتیو سقوط را بر عهده دارد.


- اردوغان با مشکل عدم توانایی به دیدن 5 متر آن ورتر از خود مواجه است 15 سال گولنی ها را که خطرناکترین دشمن داخلی مان بودند را نتوانست ببیند.


- اردوغان توان دیدن این که ترکیه به سرعت در حال بازگشت به شرایط 1913 است را ندارد. تبدیل به کشئری شده ایم که با همه دنیا مکشل دارد. میزان حمایت افکار بین المللی از اردوغان بیش از قذافی و صدام حسین و رهبر کره شمالی نیست.