تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۳۹:۴۷ شناسه خبر : ۱۰۶۷۳۶۰

واکنش بهشتی به سخنان روز گذشته در صحن شورا؛

درب اتاق من برای استفاده از نظرات باز است نه مشکلات شخصی افراد/ با مراجعه گروهی از مردم توسعه اتفاق نخواهد افتاد

عضو شورای اسلامی شهر تبریز، گفت: اعضای شورا مشکلات مردم را وسیله ای برای رانت خواری قرار ندهند، وظیفه شورا خدمت به مردم از طریق توسعه شهری است ولاغیر!

به گزارش تبریز بیدار ، پس از سخنان روز گذشته یکی از اعضای شورا مبنی بر عدم ملاقات مردمی در شورای شهر که با واکنش های متفاوت مردمی مواجه شده بود این عضو شورا در گفتگو با یکی از تارنماهای محلی جهت رفع ابهام مسئله سخنانی را مطرح کرد.

محمد باقر بهشتی در خصوص سخن خود در سومین جلسه علنی پنجمین شورای اسلامی تبریز، اظهار کرد:  براساس قوانین مصوب شوراهای اسلامی شهر، مجموعه اعضای شورای اسلامی دارای شخصیت حقوقی واحدی هستند که به صورت جمعی در جهت تحقق اهداف شورا و وظیفه قانونی آن، قدم برمی دارند. 

وی با تاکید بر اینکه وظیفه قانونی شورا مدیریت شهری است، نه شهروندان!، ادامه داد: هیچ یک از اعضای شورا حق دخالت در امور اجرایی را ندارند، به همین سبب ملاقات مردمی که جهت رسیدگی به امور فردی یا بخشی از مردم صورت می گیرد غیر قانونی است.  

بهشتی با اشاره بر اینکه تنها با مراجعه گروهی از مردم به اعضای شورا، توسعه شهری تحقق نخواهد یافت، اضافه کرد: توسعه  پایدار شهری تنها با مراجعه گروهی از مردم تحقق نخواهد یافت، چراکه راهکارهای توسعه شهری نیازمند الگوهای علمی و تجربی است.  

وی افزود: متاسفانه برخی معتقدند خدمت به مردم تنها از راه کسب رای و در ادامه آن تحقق بخشیدن به وعده های انتخاباتی برای رفع مشکل آن ها، صورت می گیرد، ولو اینکه خدمت اصلی به مردم  رسیدگی به امور شهری و هموارسازی مشکلات آن ها در چارچوب قوانین شهری است، متاسفم از اینکه  برخی از ارتباط های ایجاد شده توسط اعضای شوراربه مبادلات و گاها به فساد می انجامد.  

عضو شورای اسلامی شهر تبریز در پایان اظهارات خود تاکید کرد: من نیز مانند همکارانم تاکید می کنم که در اتاق من همیشه باز است اما نه برای رفع مشکلات شخصی افراد، بلکه برای استفاده از نظرات  و پیشنهاد موثر در برنامه های توسعه و پیشرفت شهر تبریز!  

نظرات

958
IR

بنده وچند نفر از شهروندان خدا را شکر به شخص شما رای ندادیم حا لا چیزی نشده جنجال به پا کردی بعد چهار سال فکر نمی کنم جایکاه در شورا باشد از حالا خودت را خوب به مردم معرفی کردی وکسانی به شما رای داداند از نظر ذهنی مثل شما هستند از فردون بابای یاد بگیرید محبوبیتش در مردم بیشتر است