بعد از قریب به دو سال تلاش؛

مستند سرداران از نیمه دوم شهریور میهمان تلویزیون آذربایجانی‌‌ها می‌‌شود/ مستندی ۸ قسمتی برای بازسازی زندگی سرداران همیشه جاوید

سرداران عنوان مستندی است که با نگاهی نو زندگی سرداران آذربایجان را به تصویر می کشد.

به گزارش تبریز بیدار ، ساختار تولید این مستند به صورت بازسازی شده است و تلاش می‌‌‌شود زندگی واقعی این سرداران را برای همه خصوصا نسل جوان بازگو کند. 

حمید باکری ،علی تجلایی، مرتضی یاغچیان، حسن شفیع زاده، اسد قربانی، قاسم هریسی و نادر برپور سردارانی هستند که در این مستند ۸ قسمتی زندگی شان از زوایای مختلف بازسازی می شود. 

بیش از ۸۰ نفر از یادگاران و همرزمان و خانواده های این سرداران در فضاهای مختلف از خاطرات و زندگی شیرین این سرداران صحبت کرده اند و نیمی از مستند را می توان از زبان آنها شنید.

بسیاری از صحنه های بازسازی شده این مستند با مشکلات زیادی همراه بود چرا که تهیه کننده سعی دارد بازسازی شده ها نزدیک به واقعیت های زندگی این سرداران باشد و در انتخاب بازیگران بیشترین شباهت‌‌ها به سرداران شهید مد نظر بوده است.

پروژه مستند سرداران از بهمن ماه سال ۹۴ تولید آن کلید خورده و مراحل پایانی آن در این روزها سپری می شود و قرار است از نیمه دوم سال ۹۶ در ۸ قسمت ۳۰ دقیقه‌‌ای به روی آنتن شبکه سهند برود. 

سالار حیدرنژاد طراح و تهیه کننده این مستند هدف از تولید چنین مستندی را آشنا کردن نسلی از جوانان دانست که بیشتر با اسم این سرداران آشنایی دارند تا با زندگی واقعی آنان چه در دوران جنگ و چه در زندگی شخصی.

این مستند به صورت فول اچ دی ضبط می‌‌شود و در بعضی قسمت های آن از افکت های رایانه‌‌ای (سی جی ) استفاده شده است. 

سالار حیدرنژاد طراح و تهیه کننده، یونس مقدم کارگردان، محمد جلیلی تصویربردار و صدابردار، بهزاد شاهدی تدوینگر، صمد زرگر و بهرام محرم زاده مدیرتولید، هادی حسن زاده سی جی از عوامل مستند سرداران هستند. 

گفتنی است این مستند از روی تحقیقاتی که در واحد پژوهش مرکز انجام شده بود انتخاب شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.