روایت خبرنگار تبریزی از حاشیه حضور خبرنگاران جمهوری آذربایجان در تبریز؛

خبرنگاران جمهوری آذربایجان فکر می‌‌کردند اگر در تبریز کسی ترکی حرف بزند بازداشت می‌‌شود!

به ما گفته بودند اگر کسی در تبریز ترکی صحبت کند بازداشت می‌‌شود!

به گزارش تبریز بیدار ، مهرداد خوشکار مقدم، مسئول روابط عمومی تئاتر شهر تبریز در صفحه اینستاگرام خود در وصف نمایش پاشا در تئاتر شهر تبریز و مهمانان ویژه‌ای که داشت، نوشت: «گروهی ۱۰ نفره از مدیران و خبرنگاران شبکه‌های تلویزیونی و مطبوعات مطرح جمهوری آذربایجان در تئاتر شهر تبریز حضور پیدا کردند.

از ابتدا تا انتهای تئاتر، چشم از آنها برنداشتم. قبل از آغاز نمایش، در نگاهشان می‌‌شد بی‌‌تفاوتی و بی‌‌میلی حضور در این مکان را خواند. حسی که شاید در برنامه‌‌های دیگر گریبانگیرشان شده بود اما وقتی دقایقی از نمایش گذشت، نه تنها غرق در داستان شده بودند بلکه نمی‌‌توانستند تحسین و تعجب و خوشحالی و شرمندگی خود را پنهان نمایند!

شنیدم که یکی گفته بود: به ما گفته بودند اگر کسی در تبریز ترکی صحبت کند بازداشت می‌‌شود ولی در آخرین روز اقامت‌مان به تماشای یک نمایش تاریخی تحسین برانگیز از یک زن قهرمان تبریزی آنهم به زبان ترکی نشستیم! چه کسی باورش می‌‌شود؟! می دانم که ذهنشان مدتها درگیر خواهد بود… و حتم دارم خاطره‌ی این نمایش، بسیار پربارتر از هدایایی است که در محافل مختلف بدانها اهدا شده است.

کاش مسئولان ما به این نقطه می‌‌رسیدند که هیچ زبانی تاثیرگذارتر و برنده‌‌تر از فرهنگ و هنر نمی تواند در مردمان دیگر تاثیر گذاشته و تصویر ایران را در جهان تلطیف نماید.»

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.