در جشن اسباب‌بازی‌های مراکز کانون آذربایجان‌‌‌شرقی؛

اسباب‌بازی‌های اصیل ایرانی در تبریز معرفی شدند/ دل‌‌ نوشته‌‌هایی از جنس مهربانی برای عروسک‌‌ها

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی گفت: همزمان با جشن‌های اسباب‌بازی در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اسباب‌بازی‌های اصیل ایرانی به کودکان و نوجوانان معرفی شد.

به گزارش تبریز بیدار ، هادی یوسف زاده با اعلام این خبر ابراز داشت: جشن‌های اسباب‌بازی روزهای شاد کودکانی را شاهد بود که با بازی‌های گروهی طعم باهم خندیدن را تجربه می‌کردند.

وی ادامه داد: کودکانی که شاید در خانه تلی از اسباب‌بازی‌های رنگارنگ را در انبار کرده‌اند ولی فرصت تجربه بازی با هم‌سالان خود را کمتر به دست‌ می‌آوردند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌‌شرقی با بیان اینکه جشن فوق این فرصت را برای کودکان و نوجوان عضو خود فراهم کرد تا در کنار هم بازی کردن و با هم شاد بودن را تجربه کنند، اظهار کرد: جشن‌های اسباب‌بازی با توجه بر برگزاری سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی فرصتی را فراهم کرد تا مربیان از تاثیر اسباب‌بازی‌های بعضاً مخرب خارجی برای کودکان و نوجوانان سخن بگویند و ویژگی‌های اسباب‌بازی‌های اصیل و بازی‌های گروهی را که با حداقل امکانات قابل اجرا هستند، به آنها معرفی کنند.

وی با بیان اینکه خاله بازی، وسطی، طناب کشی و نقاشی از اسباب بازی‌های مورد علاقه کودکان می باشد، گفت: این اسباب بازی ها بخشی از برنامه روزانه مراکز کانون شد چرا که حضور عروسک‌های نمایشی بر تخیل اعضا دامن می زند و  فضا را برای اجرای نمایش خلاق آماده می کند. 

وی گفت: در این میان بعضی از اعضا برای اسباب‌بازی‌های دلخواه خود نامه نوشتند و و حرف دلشان را به آنها گفتند.

یوسف زاده تصریح کرد: این برنامه دست‌مایه‌ای شد برای درمیان گذاشتن پاره‌ای از نکات تربیتی به کودکان و نوجوانانی که تجارب جدیدی در بازی با اسباب‌بازی و بازی‌های گروهی کسب کرده بودند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.