تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۲۱:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۶۷۴۱۰

تبریزبیدار از لغو جلسه شورای شهر تبریز گزارش می دهد؛

آبستراکسیون سفارشی دقیقه 90 لیست امید / غیبت معنا دار پشت در اتاق جلسه!!

اصحاب رسانه راس موعد مقرر در محل تالار شورای شهر در عمارت ساعت شهرداری حضور یافتند اما در میان تعجب تنها 5 عضو غیر لیست امید در محل جلسه حاضر شدند.

به گزارش تبریز بیدار ، انتخاب شهردار تبریز، در شورای پنجم حکایت جالبی شده است. در حالی که از 8 شورای شهر  کلانشهرهای کشور تا کنون تنها تبریز موفق به انتخاب شهردار نشده است و  این شهر در آستانه رویداد گردشگری تبریز 2018 قرار دارد و ضرورت وجود یک مدیر قوی برای نقش افرینی عظیم در این رویداد بیش از پیش حائز اهمیت است. اما با این وجود انتخاب شهردار تبریز برای اعضای شورای در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.


جلسات انتخاب شهردار تبریز پس از عدم و توافقات و رخداد های عجیب روز گذشته در حالی قرار بود برگزار شود که پیش از جلسه صادق زاده سخنگوی شورای شهر  در گفتگویی اعلام داشت که این جلسه بر خلاف جلسات گذشته انتخاب شهردار به صورت علنی برگزار می شود. اما این پایان کار نبود چرا که بابایی اقدم در گفتگویی دیگر خبر از غیر علنی بودن جلسه بنابر اعلام هیأت رئیسه می داد.


اما محرم محمد زاده دیگر عضو هیأت رئیسه شورای شهر تبریز ظهر روز گذشته در گفتگو با تبریزبیدار خبر از برگزاری جلسه به صورت علنی داد. با این اطلاع رسانی اصحاب رسانه راس موعد مقرر در محل تالار شورای شهر در عمارت ساعت شهرداری حضور یافتند اما در میان تعجب تنها 5 عضو غیر لیست امید در محل جلسه حاضر شدند. در همین حال اعضای غائب جلسه من جمله نائب رئیس و سخنگو در گفتگوهای جداگانه با تارنماهای محلی با بیان اینکه هیأت رئیسه شورای شهر تصمیم به لغو جلسه گرفته با این اظهارات سعی در انداختن توپ به زمین اعضای حاضر در جلسه شدند. جالب اینجاست محمد زاده عضو هیدت رئیسه در گفتگو با تبریزبیدار در محل جلسه از این تصمیم هیأت رئیسه اظهار بی اطلاعی کرد.


Image title


Image titleنکته ای که در میان لابه لای اظهارات اندیش نائب رئیس شورای شهر تبریز قابل توجه است، این بخش از سخنان اندیش است وی می گوید " در پی دیدار و گفتگوی تعدادی از اعضای هیئت رئیسه شورا با فرماندار محترم شهرستان تبریز، هیئت رییسه بر اساس اختیارات خود تصمیم به لغو جلسه امروز گرفت"


Image title


اما این پایان کار نبود پس از ساعتی تعدادی از اعضای غائب جلسه من جمله رئیس شورا در محل تالار ساعت حضور یافتند و پس از دقایقی به محل تالار جلسات شورا  رفتند اما در این بین  با وجود حضور بهشتی عضو شورای شهر تبریز در عمارت ساعت وی در محل تالار جلسه شورای شهر  حضور نیافت. در این لحظه تعداد اعضای حاضر در تالار شورای شهر 8 نفر بودند که در صورت حضور بهشتی جلسه به صورت رسمی تشکیل می شد با این وجود جلسه تشکیل نشد و خبرنگاران حاضر با وجود اعلام قبلی تشکیل جلسه دست خالی به محل کار خود بازگشتند.


آنچه مشخص است عدم هماهنگی میان اعضا بخصوص هیأت رئیسه و سفاراشات در نحوه تصمیمات تاثیر گذار بوده است مساله ای که خواه ناخواه خاطررات شورای دوم تبریز به یاد می آورد. مساله ای که در نهایت منجر به خلق روزهای تلخ در خاطر شهروندان تبریزی شد.