تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۵۹:۵۴ شناسه خبر : ۱۰۶۷۵۲۱

فرصت اندک تا تبریز2018؛

آیا ارک تبریز در دی ماه به مسافران رخ نشان می‌‌دهد؟

ارک در حصار است و نحوه‌‌ی فعالیت دست‌‌اندرکاران در این بنا، امیدها را برای آماده شدن این بنای تاریخی تا تبریز 2018 کمرنگ می‌‌کند.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از  آناجصد و یازده روز دیگر تبریز 2018 آغاز می‌‌شود تا شهر میزبان گردشگرانی از اقصی‌‌نقاط جهان و حتی ایران باشد اما تبریز همچنان با نقص‌‌ها و کاستی‌‌ها گلاویز است و نحوه‌‌ی پذیرایی از میهمانان و ارائه‌‌ی خدمات به آنان در هاله‌‌ای از ابهام می‌‌باشد.


در تبریز بناهای تاریخی زیادی وجود دارند که می‌‌توانند گردشگران را به خود جذب کنند، توریست‌‌ها نیز برای تماشای برج و مراکز تجاری تبریز پا به این شهر نمی‌‌گذارند و بیشتر خواهان آشنایی با تمدن، تاریخ و فرهنگ آذربایجانی‌‌ها هستند اما در کمال تاسف مسئولین امر گوشه‌‌هایی از این تاریخ را در حصار حبس کرده‌‌اند و این برای شهری که پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی لقب گرفته، خوب نیست.


ارک تبریز مدت‌‌هاست در وضعیت نابسامانی قرار دارد و هر بار مسئولین امر اخبار گوناگون و البته متناقضی را از وضعیت این بنای تاریخی که نماد مقاومت آذربایجانی‌‌هاست نقل می‌‌کنند. ارک فارغ از حاشیه‌‌هایی که دارد باید در تبریز 2018 از حصار خارج شود و با رسیدگی به وضعیت بصری محیط پیرامون، در دسترس توریست‌‌ها قرار گیرد.


بی‌‌شک مسافران در کنار بازدید از موزه و خانه‌‌های تاریخی، خواهان تماشای ارک نیز هستند و فراهم نمودن این فرصت، همت مسئولین به ویژه میراث فرهنگی را می‌‌طلبد