تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۵:۱۴:۵۱ شناسه خبر : ۱۰۶۷۵۲۸

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی:

فرمایشات رهبری، فصل الخطاب ورود جدی‌تر به موضوع میانمار است/ مسئولان سیاسی ایران باید فعال‌تر عمل کنند

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد که جمهوری اسلامی و مسئولان سیاسی کشور باید با برای پایان دادن به نسل کشی در میانمار فعال تر و جدی تر عمل کند.

به گزارش تبریز بیدار ، مسعود پزشکیان در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به فرمایشات امروز صبح مقام معظم رهبری در خصوص جنایت میانمار اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری فصل الخطاب است همان طور که ایشان تاکید داشتند باید جمهوری اسلامی در مقابل با ظلم در هر نقطه از جهان صریح و شجاعانه اعلام موضع کند.


وی ادامه داد: بنابراین انتظار می رود، ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه و روحانیون شناخته شده و تاثیر گذار در خصوص نسل کشی مردم میانمار اعلام موضع کنند، حتی دانشگاهیان نیز می توانند اقداماتی از جمله اعلام شکایت به سازمان ملل داشته باشند.


نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ظرفیت کنفرانس سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد: این کنفرانس و مجالسی که کشورهای منطقه در این بازه زمانی برگزار می شوند ظرفیت و فرصت مناسبی است تا به جنایت دولت میانمار پرداخته شود.


وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی تاثیر بسزایی در پایان دادن به نسل کشی مردم میانمار دارد، گفت: جمهوری اسلامی باید در این زمینه فعالتر ظاهر شوند و روند اتمام این نسل کشی را جدی تر دنبال کند چرا که این فاجعه روشن و واضح جلوی چشم همگان و سازمان ملل رخ می دهد اما اقدام عملی صورت نگرفته است.


وی با بیان اینکه اقدامات بین المللی در مسیر پایان دادن به فاجعه انسانی در میانمار نتیجه عملی نداشته است، اظهار داشت: مسئولان سیاسی ما باید فعالتر عمل کنند و از نظر دیپلماسی هماهنگی های بیشتری با کشورهای اسلامی ایجاد کنند تا نسل کشی در میانمار خاتمه پیدا کند.