تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۷:۰۱:۲۵ شناسه خبر : ۱۰۶۷۵۵۳

مدیرعامل مؤسسه عاشورا قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص):

افتتاح کارخانه تولید آهن اسفنجی میانه با ظرفیت تولید 800 هزار تُن در سال/ محرومیت زدایی اصلی ترین رسالت قرارگاه خاتم الانبیا(ص) است

مدیرعامل مؤسسه عاشورا قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)، ظرفیت تولید کارخانه تولید آهن اسفنجی فولاد میانه را 800 هزار تن در سال اعلام و گفت: تاکنون برای اجرای این پروژه 280 میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، جمعی از اصحاب رسانه آذربایجان‌شرقی به دعوت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا از کارخانه تولید آهن اسفنجی فولاد میانه بازدید و در جریان آخرین وضعیت این کارخانه قرار گرفتند.

مدیرعامل مؤسسه عاشورا قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در حاشیه این بازدید ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، احداث پروژه های الویت دار و زیربنایی کشور، آموزش و تربیت نیروهای تحصیل کرده دانشگاهی و بروز رسانی تجهیزات را از اهم اهداف و ماموریت های این قرارگاه اعلام کرد.


وی افزود: موسسه عاشورا یکی از موسسات قدیمی و با سابقه قرارگاه خاتم الانبیا در شمالغرب کشور است که تاکنون نزدیک 130 پروژه عمرانی انجام داده، که پروژه سد سبلان، گازرسانی خط هفتم و آبرسانی خط دوم از جمله این پروژه هاست.


سیروس محمدزاده، با اشاره به اینکه موسسه عاشورا در دو گرایش صنعتی و راه باند فعالیت دارد، گفت: در حال حاضر این موسسه در حال اجرای 9 پروژه در استانهای آذربایجان‌شرقی، قزوین، اردبیل و زنجان است که پروژه احداث کارخانه تولید آهن اسفنجی فولاد میانه یکی از این پروژه هاست که با تلاش های شبانه روزی همکارانمان در موسسه عاشورا از 12 شهریور ماه بصورت رسمی آغاز بکار کرده است.


وی ظرفیت تولید کارخانه تولید آهن اسفنجی فولاد میانه را 800 هزار تن در سال اعلام و اضافه کرد: تاکنون برای اجرای این پروژه 280 میلیارد تومان هزینه شده و انرژی مصرفی این کارخانه از ذخایر خدادادی و گاز طبیعی است.


مدیرعامل مؤسسه عاشورا قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)، با اشاره به نقش صنعت فولاد در توسعه کشور گفت: چرخه فولادی کشور از سه واحد احیاء، ذوب و نورد تشکیل شده است و در حال حاضر حدود 300 نفر در کارخانه تولید آهن اسفنجی فولاد میانه مشغول فعالیت هستند.


وی در خاتمه محرومیت زدایی را اصلی ترین رسالت قرارگاه خاتم الانبیا و موسسات وابسته به آن بیان کرد و افزود: این قرارگاه نزدیک 650 میلیون تومان برای پروژه های محرومیت زدایی در سال گذشته هزینه کرده است.


به گزارش تبریزبیدار، طرح فولاد میانه با ظرفیت تولید 800 هزار تن آهن اسفنجی در سال در زمینی به مساحت 30 هکتار به عنوان یکی از طرح های هشتگانه طراحی و با تکمیل چرخه تولید واحدهای ذوب و ریخته گری به ظرفیت 711 هزار تن بیلت در سال خوراک مورد نیاز واحد نورد شرکت فولاد آذربایجان را تامین خواهد نمود.