تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۳۶:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۶۷۵۵۵

سرپرست شهرداری تبریز مطرح کرد:

ضرورت ساماندهی سرویس های بهداشتی سطح شهر

محمدحسین اسحقی در جلسه شورای مدیران شهرداری تبریز گفت: سرویس‌های بهداشتی، یکی از ضرورت‌های بهداشتی و خدماتی شهر است؛ این محل، از موضاعات اصلی در خدمات و گردشگری کشورهای توسعه‌یافته‌ است که متاسفانه در کشور ما گاه با خجالت و محدودیت مطرح می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدحسین اسحقی در جلسه شورای مدیران شهرداری تبریز گفت: سرویس‌های بهداشتی، یکی از ضرورت‌های بهداشتی و خدماتی شهر است؛ این محل، از موضاعات اصلی در خدمات و گردشگری کشورهای توسعه‌یافته‌ است که متاسفانه در کشور ما گاه با خجالت و محدودیت مطرح می‌شود.

اسحقی یادآور شد: خوشبختانه شهرمان از نظر احداث و توزیع سرویس‌های بهداشتی، سرآمد بسیاری از کلان‌شهرهای کشور است؛ اما رسیدگی و سامان‌دهی این فضاهای مهم باید به تناسب تعداد سرویس‌ها، بیشتر شود.  

وی تاکید کرد: در بازدیدهایی که از سطح شهر داشته‌ایم، شرایط و امکانات در بخشی از سرویس‌های بهداشتی، ضعیف ارزیابی شد؛ لازم است تا شهرداری‌های مناطق و بخش‌های عمرانی و خدماتی، سرویس‌های بهداشتی سطح شهر را با حساسیت ویژه بررسی کرده و نقاط ضعف را مرتفع کنند.

سرپرست شهرداری تبریز تصریح کرد: سرویس‌های بهداشتی باید دارای تابلوی شناسایی مشخص در مسیرهای پیاده و سواره باشند؛ آب گرم، تهویه مناسب و سایر امکانات نظافت، ضرورت سرویس‌های بهداشتی است؛ نگهبان مسئولیت‌پذیر و خوش‌برخورد، باید حضور فعال در ورودی سرویس‌ها داشته باشد و انتظار می‌رود تمام این موارد با نظارت‌های مداوم مناطق، همراه باشد.