تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۰۱:۲۶ شناسه خبر : ۱۰۶۷۵۸۱

گفتگوی تبریزبیدار با مربی دوقلوهای تکواندوکار آذربایجانی؛

از 4 سالگی در سبک کیوکوشین فعالیت می کنند/ در تشک حریف هم و در خانه برادرند/ هیچ ارگانی از آنها حمایت نکرده است

مربی دوقلوهای تکواندوکار آذربایجانی در گفتگو با تبریزبیدار می گوید که دوقلوها فعالیت خود را از چهار سالگی شروع کرده اند و اکنون بیش از 8 سال است که زیر نظر خودم در این رشته فعالیت می کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، علی و محمد بهرام زاده تبریز، دوقلوهای کاراته کار آذربایجانی هستند که در رقابت های استانی و کشوری مدال های رنگارنگی را برای استان آذربایجان شرقی به ارمغان آورده اند به همین دلیل گفتگویی با آرزو شاهی، مادر و مربی این دوقلوهای قهرمان ترتیب داده ایم که در ادامه می خوانید ؛


سلام ، لطفا خودتان رو برای مخاطبان ما معرفی کنید و بفرمائید چند سال است که در رشته کاراته فعالیت می کنید؟
آرزو شاهی هستم و از سن 13 سالگی یعنی بیش از 14 سال است که در رشته کاراته سبک کیوکوشین فعالیت می کنم و کمربند سیاه دان سه دارم و نزدیک 8 سال است مربیگری می کنم.

چطور شد که سبک کیوکوشین را انتخاب کردید؟ این سبک چه تفاوتی با سایر سبک ها دارد؟
در رشته های ورزشی بسیاری نظیر بستکبال، فوتسال و ... فعالیت کردم و در نهایت به رشته کاراته تمایل پیدا کردم و در ادامه بخاطر جذابیت های سبک کیوکوشین و چون این رشته یکی از سنگین‌ترین و قویترین هنرهای رزمی جهان محسوب می‌شود به همین دلیل سبک کیوکوشین را برای فعالیت انتخاب کردم.

از دوقلوها برایمان بگویید و اینکه چند سال است در رشته کاراته فعالیت می کنند و چطور شد به این رشته کشیده شدند؟
علی و محمد از وقتی چشم باز کردند من را ساک به دست در راه باشگاه دیدند و ناخودآگاه بین آنهاها و این ورزش وابستگی ایجاد شد.
دوقلوها فعالیت خود را از چهار سالگی شروع کرده اند و اکنون بیش از 8 سال است که زیر نظر خودم در این رشته فعالیت می کنند و کمربند سیاه دان یک هستند.

در این مدت علی و محمد چه مقام هایی کسب کرده اند؟
در تمامی مسابقات یکی از آنها قهرمان و دیگری نائب قهرمان می شوند و تاکنون در تمامی مسابقات استانی و کشوری شرکت کرده اند و موفق به کسب مقام های برتر شده اند که کسب مقام اول و دم نهمین دوره مسابقات قهرمانی کیوکوشین کاراته تزوکا در وزن 25 کیلوگرم، مقام اول و دوم سومین دوره مسابقات چند جانبه سبک کن شین کان کاراته، مقام اول و دوم پنجمین دوره مسابقات قهرمانی جام فجر کیوکوشین کاراته اروپا در رده نونهالان، مقام اول و دوم دومین دوره مسابقات جام صلح و دوستی کیوکوشین کاراته تزوکا آذربایجان‌شرقی از آن جمله است.


علی و محمد بعنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در رده سنی نوجوانان در شانزدهمین دوره مسابقات آسیایی کیوکوشین کاراته یونیون که مهرماه به میزبانی روسیه برگزار می شود، شرکت خواهند کرد.

چون دو برادر هم وزن هستند بنابراین در تمامی مسابقات با هم مبارزه می کنند و در تشک مسابقه حریف هم هستند اما در بیرون از تشک رابطه برادریشان پا برجاست و علاقه خاصی به یکدیگر دارند.

آیا تاکنون مسئولی یا ارگانی از شما حمایت کرده است؟
خیر، متاسفانه تاکنون هیچ ارگانی از ما حمایت نکرده، شهرداری تبریز علی رغم قولی که داده بود اما این موضوع در حد حرف مانده و تا امروز هیچ حمایتی نکرده است.

از لحاظ درسی در چه وضعیتی هستند ؟ آیا ورزش و حضور در مسابقات آسیبی به درس آنها وارد کرده است؟
خوشبختانه ورزش هیچ لطمه ای به تحصیلشان نزده و همواره شاگرد ممتاز مدرسه شان بوده اند و از لحاظ اخلاقی نیز دانش آموزان فوق العاده ای هستند و مسئولین مدرسه همواره از آنها راضی اند.


در پایان از خانم شاهی سپاسگزاریم که به ما افتخار دادند و در این مصاحبه شرکت کردند.