تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۱۸:۵۵ شناسه خبر : ۱۰۶۷۶۶۷

روايت يک پرورش دهنده موفق از زير و بم های توليد شترمرغ؛

کشتار هر شترمرغ بين 1 تا 2 ميليون تومان سود خالص به همراه دارد

يک پرورش دهنده موفق شترمرغ و فعال اقتصاد مقاومتی می گوید که از فروش گوشت حاصل از كشتار هر شترمرغ، 1 ميليون تومان سود خالص بدست می آيد. اين در حالی است كه اگر كسی بتواند پوست شترمرغ را دباغی و محصولات چرمی توليد كند، به ازای هر شترمرغ حداقل 2 ميليون تومان سود خالص نصيبش می شود.

به گزارش تبریز بیدار ، پرورش شترمرغ يكی از عرصه های توليدی است كه طی سال های اخير رفته رفته جای خود را در ايران باز كرده است. مزيت های گوناگون اين پرنده بی پرواز موجب شده كه گرايش به مصرف گوشت آن و به تبع پرورش و تكثير آن در كشور روند صعودی داشته باشد. پرورش شترمرغ برای بسياری از علاقمندان به خوداشتغالی و افرادی كه قصد دارند با سرمايه اندک كار توليد طيور را شروع كنند، انتخابی ايده آل محسوب می شود.

رسول پورجانفشان، جوان 26 ساله و يكي از پرورش دهندگان موفق شترمرغ در آذربايجان شرقی است. او دارای مدرک كارشناسی ارشد مكانيزاسيون كشاورزی است.  پورجانفشان 4 سال قبل به همراه سه نفر ديگر از هم دانشگاهی هايش تصميم گرفت كه روی پای خود بايستد. او در اين باره می گويد: بعد از پايان تحصيلات در مقطع كارشناسی ارشد، ما 4 نفر می خواستيم براي خودمان كاری دست و پا كنيم تا نه تنها سربار دولت نباشيم بلكه برای ديگران هم اشتغالزايی كنيم.

اين فعال اقتصاد مقاومتي مي افزايد: براي شروع كار، عرصه هاي گوناگوني نظير پرورش قارچ، توليد گياهان دارويي و ... در برابر ما قرار داشت اما در نهايت بعد از مطالعه و تحقق به اين نتيجه رسيديم كه پرورش شترمرغ بهترين گزينه است و سودآوری بيشتري به همراه دارد. يكی از دلايل آن هم اين بود كه پرورش شترمرغ در منطقه ما رواج چندانی ندارد و ما براي فروش محصولات با تقاضاي بيشتری رو به رو هستيم.

 پورجانفشان خاطرنشان مي كند: هر يك از ما 4 نفر مبلغ 5 ميليون تومان به عنوان سرمايه اوليه جور كرديم و از بسيج سازندگی هم 20 ميليون تومان وام گرفتيم. كار را با خريد 12 جوجه شترمرغ در زمينی كه متعلق به خانواده بنده بود، شروع كرديم. همه ما قبلا در اردوهای جهادی بويژه در مناطق زلزله زده اهر، هريس و ورزقان شركت كرده و ضمن خدمت به مردم كار بنايی را به خوبی ياد گرفته بوديم. در نتيجه همه كارهای مناسب سازی زمين و ساختمان برای پرورش شترمرغ را خودمان انجام داديم.

در مزرعه رسول پورجانفشان و همكارانش در حال حاضر 104 قطعه شترمرغ وجود دارد. او درباره درآمد پرورش شترمرغ، مي گويد: گوشت شترمرغ با استخوان كيلويي 40 هزار تومان و بدون استخوان، كيلويي 50 هزار تومان است. از فروش گوشت حاصل از كشتار هر شترمرغ، 1 ميليون تومان سود خالص بدست می آيد. اين در حالی است كه اگر كسی بتواند پوست شترمرغ را دباغی و محصولات چرمی توليد كند، به ازای هر شترمرغ حداقل 2 ميليون تومان سود خالص نصيبش می شود. ما در حال حاضر توان اين كار را نداريم اما همزمان از پرهای شترمرغ ها گردگير يا داستر توليد می كنيم.

اين فعال اقتصاد مقاومتی مي افزايد: طعم گوشت هر حيوانی بستگی به ميزان تركيب آن با چربی همان حيوان دارد. گوشت شترمرغ چربی درون بافتی بسيار اندكی دارد و به همين دليل خاصيت درمانی دارد و برای بيماران توصيه می شود. اما چربی بين بافتی شترمرغ بسيار زياد است و از هر شترمرغ 120 كيلويي 20 كيلوگرم چربی بدست می آيد. تركيب گوشت شترمرغ با اين چربی بين بافتی طعم آن را فوق العاده می كند. به طور كلی گوشت طرد و لطيف شترمرغ بسيار چاشني پذير است.»


رسول پورجانفشان درباره پايان نامه كارشناسي ارشد خود، خاطرنشان مي كند: سعی كردم پايان نامه ای كاربردي و به درد بخور ارائه كنم كه بايگانی نشود. سوژه پايان نامه من مكانيزاسيون واحدهای پرورش شترمرغ بود و بر اساس مطالعات ميدانی واحدهای پرورش شترمرغ در ورامين، گرمسار، ساوه، قزوين و ... نوشته شد و حاصل آن يك طرح توجيهی دقيق برای شروع به كار پرورش شترمرغ بود.

اين فعال اقتصاد مقاومتی نسبت به سنگ اندازی دستگاه هاي اجرايی در برابر دريافت مجوز توسط واحدهای پرورش شترمرغ نیز گفت: سنگ اندازی ها که وجود دارند. از جمله اين سنگ اندازي ها، اصرار عجيب و غريب بر لزوم وسعت بالای مزارع پرورش شترمرغ است. اين در حالی است كه فعالان اقتصادي جوان همگی كار خود را در مزارع كوچک شروع مي كنند.