تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۹:۱۹ شناسه خبر : ۱۰۶۷۷۰۵

در نقد سبک زندگی بخشی از جوانان جامعه؛

حزب اللهی های فئودال!

با این سیاق در زیست فکری دختر خانواده ، ازدواج مسیری است برای رسیدن به پسری خوش تیپ مذهبی است که با ماشین شخصی به نماز جمعه می روند و زندگی خود را در آپارتمان ۹۰ متری شخصی تشکیل می دهند.

یادداشت مهمان تبریزبیدار؛ محمدرضا سبزی

در ظاهر امر گمان ما این است که خانواده ها و دختر و پسر حزب اللهی نسبت به ازدواج ، اسلام را ملاک امر قرار می دهند. یعنی مثلا وقتی پسر فقیر مؤمنی برای خواستگاری دختری بیاید ، پسری که تنها مشکلش عدم تمکن مالی است ، خانواده دختر با توکل بر خدا و آقا رسول الله نسبت به بررسی فرد مورد نظر اقدام نماید.

اما امان از توجیه های #فئودال_وار خانواده ها ! داشتن آپارتمان ، ماشین ، برگزاری مراسمات آنچنانی و ...

اینها بماند ، امان از توجیه های فئودال وار دختران ! می گوید چرا من چادری باید با پسر فقیر ازدواج کنم ؟ چرا نباید مراسم آنچنانی داشته باشم ؟ چرا آتلیه آنچنانی نداشته باشم ؟ و ...

 و یا مثلا داریم پسران حزب الهی که حاضر نیستند با دختر مؤمنه ای که تمکن مالی ندارند ازدواج کنند. پسر حزب الهی دنبال دختری است که پدرش ثروتمند باشد و یا صاحب مقام سیاسی در شهر ، دنبال دختر نماینده مجلس و ...

 اگر نهاد خانواده را مهمترین نهاد جامعه می دانیم ، اگر معتقدیم بخش بزرگی از فرهنگ فرد در خانواده شکل می گیرد ، متأسفانه خانواده در جریان تربیت فرزندان خود هیچ گونه برنامه ای برای برقراری زیست مسلمانی ندارد ، خانواده ها دختر و پسر خود را به جای تبیین و آماده کردن آنان برای ایفای نقش عروس و دامادی ، افرادی خودخواه ، تنبل ، مسئوليت ناپذیر و ... بار می آورند . پدر و مادر ، تصویری که از زندگی برای دختر و پسر ترسیم می کند ، برساخته ای از عقده ها و کج فهمی هاست.

با این سیاق در زیست فکری دختر خانواده ، ازدواج مسیری است برای رسیدن به پسری خوش تیپ مذهبی است که با ماشین شخصی به نماز جمعه می روند و زندگی خود را در آپارتمان ۹۰ متری شخصی تشکیل می دهند.

و پسر هم منتظر است تا مدیریت یکی از ارگان های نظام را به وی بسپارند تا بعد او نسبت به ازدواج با دختر یکی از متنفذین شهر اقدام نماید.  به راستی کجای این ادا و اطوارها جزو دین محمدی است ؟ کجاست توصیه بزرگان دین بر ساده گرفتن ازدواج ؟

کجایند آن کسانی که زندگی را نه در تبرج مدرن که در رسیدن به آرامش جنسی و روانی بدانند ؟ که به اذعان بزرگان علمی و دینی مهمترین روابط زن و مرد روابط جنسی است. که هدف ازدواج رسیدن به آرامش روانی و جنسی است؟