تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۳:۵۷ شناسه خبر : ۱۰۶۷۷۴۱

مسعودی ریحان: حاضر به مناظره در مقابل رسانه ها هستم

چرا برخی اعضای شورا کاری به نفع مولوی و الموسوی انجام ندادند؟/ ثابت کنند سلیمان پور اصولگرا توانمندتر از شهین باهر است، استعفا می دهم

عضو اصلاح طلب شورای پنجم گفت: منحاضرم با هرکدام از اعضای شورا و با ریش سفیدان اصلاح طلب در خارج از شورا در مقایسه آقایان باهر و سلیمانپور در دو مولفه اصلاح طلبی و تخصص و تجربه، مناظره کنم؛ اگر ایشان توانستند اثبات کنند که آقای سلیمانپور اصلاح طلب تر یا متخصص تر از باهر است من فردای آن روز از شورا استعفا می دهم.

به گزارش تبریز بیدار ، غلامحسین مسعودی ریحان در گفتگو با خبرنگاران در مورد فرایند انتخاب شهردار تبریزاظهار داشت: با توجه به شرایط پیش آمده بنده به آقای ایرج شهین باهر رای دادم.

وی  در خصوص عدم انتخاب یک فرد اصلاح طلب به این سمت عنوان داشت: بایستی به سابقه و روند این مهم در چند مرحله توجه داشت چراکه در ابتدا   که مطرح شدن افرادی چون آقایان فتح الهی و سلیمانپور از طرف همین دو سه نفر از آقایان که مدعی اصلاحات هستند صورت گرفت که بعدا با بازی کردن و  فشارهای مختلف باعث شدند فردی مثل آقای سلیمانپور ۶ رای در مرحله آخر بیاورد.

وی افزود: حال سوال من این است که نمی شد ایشان این رول و لابی ها را به نفع امثال سردار مولوی و الموسوی بازی کنند؟

مسعودی ریحان ادامه داد: بحث دوم این است که  من بارها به صراحت اعلام کرده بودم که رای من آقای الموسوی است و حتی به شخصه برای ایشان از اعضای لیست امید امضا جمع کرده ام که عکسش در رسانه ها موجود است ولی با کمال تاسف از آن شش نفر در رای گیری نهایی ۴ نفر به ایشان رای دادند که بنده هم یکی از آنها بودم، ولی متاسفانه عده ای از دوستان مدعی اصلاح طلبی به نوعی بازی کردند که در نهایت منجر به حذف آقای الموسوی گردید و باز تاسف انگیز تر اینکه در رای گیری نهایی فردی اصولگرا با سابقه مشخص به عنوان گزینه لیست امید مشخص شد.

این عضو اصلاح طلب شورای پنجم تبریز در جواب این سوال که نسبت به ادعای برخی از اعضای لیست امید که مسعودی ریحان و نیکوخصلت را بخاطر رای ندادن به آقای سلیمانپور متهم به بد عهدی می کنند گفت: من از اول هم گفته بودم که به این آقا رای نمیدهم، دلیل هم برای این کار سابقه فعالیت، مواضع، تیم کاری، و شناختم از ایشان است که وی را کاملا اصولگرا می دانم که با لابی گری همین چند نفرِ لیست امید بالا آمده بود حتی تا آخرین لحظات هم به بنده و هم به دکترنیکو خصلت انواع فشارها را وارد کردند که به سلیمانپور رای دهیم.

مسعودی ریحان گفت:  من حاضرم با هر کدام از اعضای شورا و با ریش سفیدان اصلاح طلب در خارج از شورا در مقایسه آقایان باهر و سلیمانپور در دو مولفه اصلاح طلبی و تخصص و تجربه که جزو معیارهای اصلی آقایان بود، مقابل رسانه ها مناظره کنم؛ اگر ایشان توانستند اثبات کنند که آقای سلیمانپور اصلاح طلب تر یا متخصص تر از باهر است من فردای آن روز از شورا استعفا می دهم.

وی افزود: دوستانی که به خاطر رای ندادن به آقای سلیمانپور بنده را ملامت می کنند صادقانه در رابطه با ۲۷ شاخصی که به تصویب اعضای شورا رسیده است آقایان باهر و سلیمانپور را مقایسه نمایند؛ من به عنوان یک عضو شورا در درجه اول در مقابل مردم و شهرم مسئول هستم و رای کورکورانه به گزینه تحمیلی یک جریان غیر اصلاح طلب آن هم با اتیکت اصلاح طلبی در قاموس من نمی گنجد.

مسعودی ریحان گفت: مشمئز کننده است دیدن کسانی که امروز مدافع آقای الموسوی شده اند و از حق خورده شده وی حرف می زنند در حالی که تا همین چند ساعت پیش عکس های ناشی از جراحت وی را که به خاطر دردی به یادگار مانده از دفاع مقدس سرش را پایین انداخته را در فضای مجازی همراه با رکیک ترین حرفها پخش می کردند و او را به خواب آلود بودن متهم میکردند.

این عضو شورا گفت: در پایان با تبریک به آقای باهر، انتخاب ایشان را انتخاب تداوم راه عقلانیت و موفقیت ایشان را موفقیت شورا عنوان کردند.