تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۶:۳۶ شناسه خبر : ۱۰۶۷۷۵۴

نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی:

ازدواج‌های زودهنگام افزایش آسیب‌های اجتماعی را در پی دارد

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به طرح ممنوعیت ازدواج افراد زیر ۱۸سال گفت: یکی از معضلات در روستاهای حوزه انتخابیه ام ،ازدواج های زودهنگام است که آسیب های اجتماعی آن زیاد است.

به گزارش تبریز بیدار ، معصومه آقاپور در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به آسیب های متغیرهای درونی ازدواج های زودهنگام اشاره کرد و اظهار داشت: در متغیرهای درونی که ازدواج زودهنگام انجام می شود، وقتی به سن ۱۸ می رسند، به شدت از نظر روانی ناراحت هستند به طوری که این خانم ها حتی جرات صحبت کردن هم ندارند.

وی افزود: اعتماد به نفس این خانم ها از بین رفته و شخصیت ایشان کاملا وابسته است و عموما این افراد نیز تا ۲۵ سالگی دچار بیماری های زنانگی می شوندخیلی از این خانم ها مجبورند با وضعیت خودشان بسازند و این در حالی است که بقیه نیز مجبور به طلاق می شوند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:  در بعضی از شهرها جدای از روستاها به صورت سنتی دختران ۱۳ تا ۱۵ سال ازدواج می کنند و متاسفانه سن طلاق ۱۸ و ۱۹ سال می شود و در این صورت می بینیم که یک زن مطلقه با سن ۱۹ سال دارای یک یا دو فرزند هستند و این یک تهدید است.


آقا پور تاکید کرد: ما سعی می کنیم قانون را برای حمایت از همه ملت ایران ارائه دهیم و سعی می کنیم با تمام امکانات این کار فرهنگی را انجام دهیم.