تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۵۱:۴۹ شناسه خبر : ۱۰۶۷۷۹۳

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

پورسانت،حق‌ماموریت و سفرخارجی عاملی برای علاقه به خریدخارجی/مقابله با واردات کالای مشابه تولید داخل در حرف بسیار سختگیرانه است

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: در دستگاه‌های دولتی و شبه‌دولتی مبالغ قابل توجهی را تحت عناوین مختلف مانند کارپردازی، سفرهای خارجی و حق ماموریت همچنین پورسانت‌های پرداختی از طرف فروشنده و امثال آن پرداخت می‌کنند ترجیح می‌دهند از این منابع بهره‌مند شوند.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدحسین فرهنگی، درخصوص واردات محصولات تولید مشابه توسط برخی بخش‌های دولتی و شبه‌دولتی، اظهار داشت: این مشکل به امتیازات مسؤولان خرید در ارتباط با خریدهای خارجی دارند بر می‌گردد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دستگاه‌های دولتی و شبه‌دولتی مبالغ قابل توجهی را تحت عناوین مختلف مانند کارپردازی، سفرهای خارجی و حق ماموریت همچنین پورسانت‌های پرداختی از طرف فروشنده و امثال آن پرداخت می‌کنند ترجیح می‌دهند از این منابع بهره‌مند شوند، گفت: برای این معضل باید یک فکر اساسی در نظر گرفته شود تا امکان چنین استفاده‌هایی نباشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،  با اشاره به اینکه باید در زمان واردات تعرفه‌های مناسب برای این کالاهای مشابه تولید داخل درنظر گرفته شود، اضافه کرد: حداقل مابه‌التفاوت کیفی در نظر گرفته تا از واردات این قبیل کالاها جلوگیری شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، درخصوص اینکه برخی از این واردات توسط واحدهای دولتی و شبه‌دولتی صورت می‌گیرد که این مسئله با اقدامات دولت تناقض دارد، خاطرنشان کرد: مقابله با واردات کالای مشابه تولید داخل در حرف بسیار سختگیرانه اما در عمل چنین نیست.

نظرات

محمد

آقای دکتر می دانید در استان ما سالیانه چندین نفر از مدیران ارشد به سفرهای خارجی غیرضروری می روند؟!!! حالا کارمندان عادی جای خود دارد... این مسئله را چگونه ارزیابی می کنید؟!