تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۸:۰۱ شناسه خبر : ۱۰۶۷۸۵۱

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

تبریز ٢٠١٨ مجرای معرفی ظرفیتهای گردشگری ،تاریخی و فرهنگی ایران به جهان اسلام است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری رویداد بین المللی تبریز ٢٠١٨ گفت: جهان اسلام در این رویداد از پنجره تبریز به اقلیم فرهنگی و ظرفیتهای گردشگری ،تاریخی و مدنی ایران و آذربایجان نظاره می کند.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد محمد پور در نشست هم افزایی تبادل نظر با مدیران کانون های آگهی و تبلیغاتی در خصوص تبریز٢٠١٨ اظهار کرد:مدیران کانونها به عنوان تلاشگران حوزه تبلیغات سعی شان بر این خواهد بود که رویداد تبریز ٢٠١٨ را مستند کنند چرا که کشورهای جهان اسلام و ظرفیتهای فرهنگی ، تاریخی و گردشگری ایران اسلامی و آذربایجان را از پنجره تبریز نظاره گر خواهند بود.


 وی با اشاره به اینکه این رویداد فرصتی است که تبریز و آذربایجان به لحاظ گردشگری ، مدنیت ، فرهنگ و تاریخ به دنیا شناسانده شود ، تصریح کرد:  انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام بدین معنی است که نقش تبریز در بین کشورهای جهان اسلام برجسته و تعیین کننده است وبنده به عنوان یک شهروند آذربایجانی از تلاشهای شهرداری و میراث فرهنگی سپاسمندم.


مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) گفت: امیدواریم که بتوانیم از فیوضات این  ایام بهره مند شویم و در ادامه عنوان کرد: رویداد٢٠١٨  با تمرکز به تبریز در واقع  یک فرصت  بی نظیر تاریخی است که می تواند به عنوان نقطه ی عطف و جهشی باشد که  دنیا را متوجه  آداب و رسوم ، ویژگیهای فرهنگی ، پتاسیل ها و ظرفیتهای  تبریز و آذربایجان بکند.


محمد پور یا اعلام اینکه گردشگران پیام آورآن و نمایندگان فرهنگی یک کشور هستند ، تصریح کرد:  این اتفاق تبریز ٢٠١٨ می تواند به جریان گفتگوی فرهنگی ،تعاملات فرهنگی  و مناسبت های اقتصادی و فرهنگی  کمک های قابل توجهی کند و شاهد جهش در جریان های اقتصادی هم خواهیم بود.


وی با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار سال ٩٦ مبنی بر" اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال "اظهار کرد : تبریز ٢٠١٨ شروع یک اتفاق است نه کل اتفاق . و در ادامه اظهار امید واری کرد که این رویداد با عث شتاب و جهش در تمامی زمینه ها و حوزه های مختلف اقتصادی  و فرهنگی خواهد بود.


مدیر کل ارشاد اسلامی انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام  را حلقه وصل و عامل وحدت و انسجام ملت های مسلمان خواند و گفت: این رویداد یک اتفاق مردم محور  است و همه بخش های خصوصی و آحاد مردم باید در این قضیه درگیر باشند.


محمدپور از  تبلیغات به عنوان مهمترین وجه این رویداد نام برد و از مدیران کانون های تبلیغاتی خواست در ارائه آثار تبلیغاتی مرتبط با رویداد تبریز ٢٠١٨ سه اصل اطلاع رسانی ،اقناع و ترغیب را مد نظر قرار دهند.


وی با علام اینکه یک میلیون گردشگر برای رویداد تبریز ٢٠١٨  هدف گذاری شده است ، که تبریز را برای سفر خود انتخاب خواهند کرد ، خاطر نشان کرد: برای استفاده از عایدات این اتفاق باید شغل ها و حرفه های خو درا را بشناسانیم و حضور گردشگران و بازدید آنها از اماکن فرهنگی و تاریخی را یک فرصت برای تبلیغات فرهنگ  ایرانی، اسلامی و آذربابجان  قلمداد کرد.و  از رویداد تبریز ٢٠١٨  به عنوان پله ی اول برای ترقی های  بعدی یاد کرد.

نظرات

سپیده
IR

با سلام. لطفا آقای دکتر درباره برگزاری نمایشگاه کتاب امسال اطلاع رسانی کنند؟ کی برگزار میشه؟