تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ۱۵:۲۵:۲۸ شناسه خبر : ۱۰۶۷۸۸۱

پزشکیان:

هیچ دولتی به وعده خود در مورد اتوبان تبریز- سهند عمل نکرده است/ قطار تبریز- میانه قرار بود هفته دولت افتتاح شود!

مسعود پزشکیان نایب‌ رئیس مجلس با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید اولویت‌ها را مشخص کنند تا نمایندگان در تهران پیگیر شوند، اظهار داشت: سه پروژه جاده تبریز ـ باکو، جاده تبریز ـ بازرگان و پروژه قطار تبریز ـ میانه جزء پروژه‌های مهم استان هستند که قرار بود پروژه قطار در هفته دولت افتتاح شود اما دولت‌ها به قول‌هایی که دادند عمل‌ نکردند.

به گزارش تبریز بیدار ، مسعود پزشکیان روز دوشنبه در نشست مشترک مجمع نمایندگان استان با شورای برنامه‌ریزی استان، با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید اولویت‌ها را مشخص کنند تا نمایندگان در تهران پیگیر شوند، اظهار داشت: سه پروژه جاده تبریز ـ باکو، جاده تبریز ـ بازرگان و پروژه قطار تبریز ـ میانه جزء پروژه‌های مهم استان هستند که قرار بود پروژه قطار در هفته دولت افتتاح شود اما دولت‌ها به قول‌هایی که دادند عمل‌ نکردند.


وی افزود: متأسفانه به پروژه تبریز ـ سهند که روزانه تردد بالایی دارد، اعتبار داده نمی‌شود اما در مقابل برای پروژه‌هایی که در اولویت‌های چندم هستند، میلیاردها تومان اعتبار برای اتمام آن تخصیص می‌یابد.


نایب‌ رئیس مجلس ادامه داد: دولت باید در خصوص سه پروژه مدنظر در استان پاسخگو باشد، بر همین اساس هفته آینده قرار بر این است تا وزیر راه و شهرسازی در نشستی با نمایندگان استان به این مسئله پاسخ دهد.


وی با تأکید بر تخصیص اعتبار به پروژه و طرح‌های اولویت‌دار گفت: اگر همه مشکلات را با هم مطرح کنیم به قطع یقین هیچ‌کدام حل نخواهد شد، با تقسیم پول بین طرح‌های مختلف چیزی درست نمی‌شود، باید در خصوص سه پروژه اولویت‌دار مطرح‌شده اعتبار جذب کنیم وگرنه اینکه برای هر پروژه مقداری اعتبار تخصیص داده شود، وقت تلف کردن است.


پزشکیان با تأکید بر اینکه در ابتدای کار باید سهم استان را پیگیری کنیم، افزود: اینکه اعتبار بین پروژه‌ها و طرح‌ها چگونه اولویت‌بندی شود را در جلسات دیگر می‌توان برنامه‌ریزی کرد، البته اصول مدیریتی مشخص بوده و باید بر اساس شاخص‌ها اولویت‌بندی کنیم.


وی ادامه داد: اینکه برای خودمان توقع ایجاد کنیم، درست نیست باید بر اساس داشته‌هایمان برنامه‌ریزی کنیم، اینکه مشکلات منطقه را بدون در نظر گرفتن اعتبارات بیان کنیم، با مشکل مواجه خواهیم شد.


نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس تأکید کرد: دیوانگی است که در بحث مدیریت سرمایه، اعتبارات محدود را برای ده‌ها پروژه بدون اولویت‌بندی در نظر بگیریم، به همین خاطر پروژه‌ها نیمه‌تمام باقی می‌ماند.

نظرات

سپیده
IR

آقای نماینده عزیز ... دولت های قبلی وعده تکمیل پروژه را نداده بودند اما آقای روحانی وعده تکمیل پروژه را داده است و باید تا آخر امسال تکمیل و بازگشایی شود... الوعده وفا...