تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۸:۱۹ شناسه خبر : ۱۰۶۷۸۸۹

مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی تبریز در گفت‌وگو با تبریزبیدار:

نوسازی 3500 دستگاه تاکسی فرسوده تبریز/ تاکسی‌های اینترنتی مجوز رسمی فعالیت ندارند

مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی شهرداری تبریز، با انتقاد از فعالیت غیرقانونی «تاکسی اینترنتی» در تبریز، گفت: تاکنون به هیچ فرد یا شرکتی مجوز تأسیس «تاکسی اینترنتی» را صادر نکرده‌ایم و کار برخی از این تاکسی‌ها در تبریز، غیرقانونی است.

فرخ جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار تبریزبیدار، با اشاره به اینکه در تبریز تا یک سال پیش حدود5 هزار پانصد تاکسی فرسوده وجود داشته است، اظهار داشت: از زمان حضور بنده در سازمان تاکسی‌رانی تبریز، تعداد 3534 تاکسی فرسوده از رده خارج و تاکسی‌هایجایگزین تحویل داده‌شده است و مابقی حدود 1800 دستگاه تاکسی باقی‌مانده خصوصاً پیکان در نوبت نوسازی است.

وی افزود: برابر دستورالعمل ابلاغی بایستی از ابتدای مهرماه از فعالیت این 1800 دستگاه تاکسی فرسوده جلوگیری می‌شد، اما این اتفاق نیفتاده و جرائم این دیرکرد نیز برای این خودروها ثبت می‌شود.

فعالیت «تاکسی اینترنتی» در تبریز غیرقانونی است
مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی شهرداری تبریز با انتقاد از فعالیت غیرقانونی «تاکسی اینترنتی» در تبریز، گفت: تاکنون به هیچ فرد یا شرکتی مجوز تأسیس «تاکسی اینترنتی»  را صادر نکرده‌ایم و کار برخی از این تاکسی‌ها در تبریز که باکمال تأسفبرخی از مسئولین شهری نیز در مراسم آنها  شرکت می‌کنند، غیرقانونی است.

وی ادامه داد: قانون تصریح دارد  که حمل‌ونقل درون‌شهری بر عهده شهرداری‌ها است و بنده نیز به‌صراحت اعلام می‌کنم که به هیچ فرد یا شرکتی مجوزی در این رابطه داده نشده است.

جلالی با اشاره به اینکه این قبیل کارها بر درآمد 13 هزار راننده تاکسی در کلان‌شهرتبریز تأثیر منفی می‌گذارد، خاطرنشان کرد: قطع پیگیری‌های قانونی را در قبال این موضوع انجام خواهیم داد، چراکه ما مجوز تأسیس «تاکسی اینترنتی» را  به افرادی اعطا خواهیم کرد که  برای کار از این 13 هزار راننده تاکسی استفاده نماید.

وی افزود: تاکنون 10 درخواست راه‌اندازی «تاکسی اینترنتی» به سازمان تاکسی‌رانیواصل‌شده که اعلام کرده‌ایم، در صورت استفاده حداقل 40-50 درصدی از رانندگان تحت پوشش ما، مجوز داده خواهد شد.

مدارس با تاکسی های غیربچسب دار قرارداد منعقد نکنند
مدیرعامل سازمان تاکسی رانی شهرداری تبریز، در خصوص سرویس مدارس نیز گفت: درخواست بنده از اولیای محترم این است که با افراد و مراکزی قرارداد منعقد کنند که برچسب سرویس مدارس داشته باشند، متأسفانه برخی مدارس مستقیماً قراردادهایی را امضا می‌کنند که در آینده احتمالاً به مشکل بر خواهند خورد.

وی افزود: تاکسی‌های دارای برچسب سازمان، با رانندگان مشخص و ثابت، مورد تائید استعلام های سیاسی، اخلاقی و ... هستند  و در صورت انعقاد قرارداد با رانندگان غیر اینها، این مسائل وجود ندارد.

نظرات

بهرام
IR

با سلام. نوسازی تاکسی ها کار بسیار خوبی بود اما نظافت داخلی و کنترل بهداشت تاکسی ها هم باید در اولویت باشد... با سپاس