تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ۰۰:۰۱:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۶۷۹۲۳

گفتگو با مسئول یک موسسه آموزشی متفاوت در استان:

امسال حداقل2 رتبه زیر 100 در کنکور خواهیم داشت/ شعار ما «ایستگاه نهایی، قهرمان واقعی» است

فرضی گفت: رویکرد ما رسیدن به رویای پزشکی است که اکثرا به یک رویا برای دانش آموزان تبدیل شده است و این در شعارهای ما نیز موجود است تا آن را به هدف واقعی خود نیز تبدیل کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ، این روزها اکثر دانش آموزان حضور در کلاس های کنکور گوناگون را تجربه می کنند. موسسه آموزشی نخبگان شریف که دفتر مرکزی آن در تهران می باشد یکی از موسسات صاحب نام و نوظهوری در تبریز است که توانسته در مدت کوتاه افتخارات زیادی را کسب نماید. در ادامه گفتگوی ما با هومن فرضی سرپرست موسسه در استان را می خوانید.

به نام خدا و با تشکر از اینکه دعوت ما برای گفتگو را پذیرفتید. به عنوان پرسش ابتدایی خودتان را برای مخاطبین ما معرفی کرده و از فعالیت های خود بگوئید.

بسم الله الرحمن الرحیم. بنده هومن فرضی در رشته تحصیلی مهندسی شیمی درس خوانده ام و در عرض ۳ سال تافل خودم را اخذ کرده ام.پس از پذیرفته شدن در کنکور سراسری، از همان زمان  ایده راه اندازی یک موسسه قدرتمند در حوزه آموزشی را در ذهن داشتم که پس از مدتی با پیگیری و تلاش، تیمی به عنوان «نخبگان» را تاسیس کردیم که متاسفانه پس از مدتی نتیجه مدنظر خود را کسب نکردیم.

البته این شکست ها و ناکامی ها در ابتدای آغاز به کار برای کارآفرینان این عرصه بسیار طبیعی است اما ما این پروژه نیمه شکست خورده خود را نیمه کاره باقی نگذاشتیم و توانستیم با همان روحیه قبلی تیم «نخبگان شریف» را در قالب سایت مرکزی  مجموعه ای قدرتمند در تهران و شهرهای اطراف به نمایش بگذاریم.

تیم ما در تبریز نیز از سال ۱۳۹۴در قالب تیمی قدرتمند با حضور دارندگان رتبه های دو رقمی در رشته های پزشکی و غیرپزشکی فعالیت کرده و انشاالله رونمایی کتب موسسه و مشاوره در بهمن ماه امسال در قالب همایشی بزرگ انجام خواهد شد.

از نحوه فعالیت مجموعه «نخبگان شریف» برایمان بگویید..

در زمینه مشاوره، تیم«نخبگان شریف» توانسته است کسب رتبه های مختلفی همچون ۱۲ و ۶۰ و ۲۰۰ را در رشته های مختلف برای شرکت کنندگان خود زمینه سازی نماید که بنده موفقیت خودمان در این زمینه را مدیون پیگیری سبکی به نام PSU هستم که برگرفته و مجموعی از نظرات و نکات ۶۵ دانشمند جهان است. این سبک درباره مشاوره انگیزشی و افزایش اعتماد به نفس است.

می دانید که اولین و مهم ترین عاملی که سبب موفقیت در زمینه کنکور می شود، انگیزه و هدف برای شرکت کننده است که این سبک سبب می شود که در قالب مراحل متمادی براساس قانون جذب(NLP)، هرگونه ذهنیت منفی و ناامیدکننده و غیرانگیزشی درباره کنکور که در طول مراحل متعدد به داوطلبان آموزش داده شده است، از بین برود و شخص با عدم قبول آن حالت منفی، ۲۰ برابر به جلو می افتد.

برای نتیجه بخشی بودن مدت زمان کوتاه تا کنکور از این قانون جذب استفاده می شود که با تجسم هدف و حرکت به آن سبب می شود تا بدان حرکت کند و با افزایش اعتماد به نفس و حرکت بدان سمت، ساعات مطالعه داوطلب به ساعات مفید مطالعه تبدیل شود.


«نخبگان شریف» در کدام شهرستان ها فعالیت می کند؟

این سبک پس از بنیان گذاری «نخبگان شریف» در سال ۹۴ به صورت جدی از سوی فعالان و علاقه مندان این حوزه که تماما آذربایجانی و اکثرا تبریزی هستند، که عمده تمرکز ما در شهرهای آذربایجان و خصوصا در تبریز است که گوشه چشمی نیز به راه اندازی در کلانشهرهای دیگر کشور داریم که انشاالله همایش اصلی ما در اوایل بهمن ماه امسال در شهر بابل و پس از آن در تبریز برگزار خواهد شد که امیدواریم از مجریان سرشناسی همچون آقای مهران مدیری به همایش خودمان دعوت کنیم.

شناخت مردم تبریز و آذربایجان از «نخبگان شریف» به دلیل تبلیغات بسیار کم محیطی در سطح اندکی قرار دارد و فعلا در حوزه سایت مرکزی در کشور تلاش می کنیم. شعبه دوم «نخبگان شریف» در استان ما در شهرستان ورزقان بوده که با استقبال گسترده دانش آموزان این شهرستان در عرض دو ماه شاهد درصدهای بالای آزمون در سطح کشوری بوده ایم.

انشاالله تاسیس شعبه سوم در استان نیز در شهرستان آذرشهر خواهد بود و هدف ما نیز گسترش شعبه های شهرستانی موسسه با شعار «ایستگاه نهایی؛ قهرمانی واقعی» است که تلاش می کنیم در میان آموزشگاه های اسم و رسم دار خودمان را در مرحله عمل و در ایستگاه نهایی به اثبات برسانیم.


بیشتر تخصص موسسه شما در کدام بخش از رشته ها است؛ علوم انسانی، مهندسی، پزشکی و یا ...؟

رویکرد ما رسیدن به رویای پزشکی است که اکثرا به یک رویا برای دانش آموزان تبدیل شده است و این در شعارهای ما نیز موجود است تا آن را به هدف واقعی خود نیز تبدیل کنیم. تخصص خود بنده عربی، زبان انگلیسی، ادبیات فارسی و شیمی در کنار مشاوره به دانش آموزان است.

بنده در این ۴ زمینه و اساتید دیگر در دروسی همچون ریاضی، زیست شناسی و شیمی فعالیت می کنند و رتبه های امسال کنکور تبریز نیز نشان داد که سرمایه گذاری و تلاش در زمینه کنکور در میان دانش آموزان مستعد آذربایجانی بسیار نتیجه بخش است.

هومن فرضی نخبگان شریف تبریز


در دهه نود به دلیل اشتیاق فراوان داوطلبین برای قبول شدن در رتبه های خوب کنکور، موسسات مختلفی در حوزه کنکور راه اندازی شدند، وجه تمایز موسسه شما با سایر موسسات در چیست؟

شاید رویکرد اکثر آموزشگاه ها، صرفا ارائه درس و تمام شدن کلاس ها است اما اصلی ترین تفاوتی که ما در داوطلبین ایجاد می کنیم، داشتن روحیه انگیزشی رقابت و رسیدن به اهداف است که در موفقیت داوطلبین بسیار مهم است.

مهم ترین هدف ما در «نخبگان شریف» قدرت نمایی و بهبود هرچه بیشتر موسسه ما است و چیزی که باعث پیشرفت روز به روز موسسه ما شده، عشق و علاقه اعضا به تیم و کار است. تمامی اعضای ما در یک سطح هستند و رابطه مدیر-کارمند وجود ندارد و تلاش می کنیم با همکاری تیمی کارها را به جلو ببریم. کلاس های ما به صورت عمومی و خصوصی برگزار می شود که سعی خواهیم کرد به دلیل بازدهی کم کلاس های بالای ۴۰ نفر را جمع کنیم.


دورنمای فعالیت موسسه شما چیست؟

دورنمای ما در «نخبگان شریف» رسیدن به جایگاه ۲۰ موسسه آموزشی برتر کشور و ثبت در کتاب اوج در کنار  ۲۰ کارآفرین برتر کشور است. اکنون نیز در عرصه تمایز با سایر موسسات با ۷۰ درصد تخفیف در تبریز و سایر شهرستان ها فعالیت می کنیم که این مسئله اعتمادزایی، فعالیت «نخبگان شریف» را دوچندان مقبول تر می کند.

مکان دقیق دفتر ما در منطقه ولیعصر تبریز در پروین اعتصامی است که فعلا مرحله جذب و ثبت نام را انجام می دهد و مجوز رسمی ما تا کمتر از یک ماه به دستمان خواهد رسید که علت این طولانی شدن دریافت مجوز در دو حوزه است.

۲۰ درصد هزینه کلاس هایی که از مهرماه امسال آغاز کرده ایم، صرف کمک به کودکان سرطانی خواهد شد که به صورت اهدایی از طرف نخبگان شریف، کمکی هر چند اندک به کودکان عزیز بیمار اهدا کنیم.


دانش آموزان به نوعی استارت کنکور 97 را از هم اکنون زده اند، چه سخنی برای این داوطلبین دارید؟

بنده همواره گفته ام که دانش آموزان کنکور را به مثابه قله یا صخره مرتفع تلقی نکنند، بلکه آن را به مانند آب روانی مشاهده کنند که مدت زمانی که صرف خواندن دروس می کنند، همچون شنا کردن در این آب روان باشد و انشاالله با استراتژی ها و تاکتیک های موثر، وی را به سرمنزل مقصود برساند.

ماراتن کنکور 97 آغاز شده و داوطلبین حاضر در موسسه ما نیز از تابستان آغاز کرده اند و حتی پایه ها را در تابستان جمع بندی کرده و تمرکز داوطلبین بر مباحث پیش دانشگاهی است. 2-3 نفر رتبه های قطعی زیر 100 در بین داوطلبین ما حضور دارند و درصدد هستیم طلسم ادبیات را که در سال های اخیر کسی نتوانسته آن را با درصد 100 تکمیل کند، بشکنیم.


بسیار متشکریم بابت وقتی که در اختیار ما قرار دادید.

امیدوارم موفق باشید.