تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : قفقاز و غرب آسیا , یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۲۰:۴۱ شناسه خبر : ۱۰۶۷۹۴۰

نائب رئیس مجلس:

تجزیه عراق به ضرر خود کردهاست/ این مساله توطئه آمریکا برای غارت منابع منطقه است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو خواستار دوری مسلمانان از تفرقه شد و از آمادگی ایران برای میانجیگری بین عراق و اقلیم کردستان خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، مسعود پزشکیان طی گفت‌‌وگویی در واکنش به همه‌پرسی کردستان عراق، ابراز داشت: قدرت‌های بزرگ و استعمارگرانی که می‌خواهند منابع منطقه را ببرند و سیاست‌های خود را اعمال کنند، یک قدرت واحد در منطقه را دوست ندارند.


وی افزود: آن‌ها به دنبال ایجاد قدرت‌های کوچک در منطقه هستند که راحت‌تر بتوانند هرچه دلشان خواست انجام دهند؛ این توطئه، توطئه آمریکا و قدرت‌‌های بزرگی است که می‌‌خواهند منطقه را تکه تکه کنند.


نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبیعتا دولت عراق نمی‌خواهد بپذیرد و نخواهد هم پذیرفت و این اختلاف نه تنها به ضرر خود کردها، کشور عراق و همچنین کشور ایران است و بلکه به ضرر مسلمان‌هاست، تاکید کرد: مسلمان‌ها نباید با هم مرزی داشته باشند و باید از اختلاف و تفرقه دوری کرد.


وی خاطرنشان ساخت: هرکاری که باعث دعوا و اختلاف نشود و هر راهی که به عدالت و انصاف نزدیک باشد، راه درستی است؛ ایران از میانجیگری بین اقلیم کردستان و دولت عراق استقبال می‌کند.