تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سلامت و خانواده , یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ۱۵:۰۶:۰۴ شناسه خبر : ۱۰۶۷۹۵۱

مدیرکل کانون پرورش فکری و کودکان آذربایجان‌شرقی خبر داد:

شعار انتخابی برای هفته کودک، «هر کودک نشانه خدا»

مدیرکل کانون پرورش فکری و کودکان آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به اینکه هفته کودک در سال‌جاری متقارن با ماه محرم شده، از این رو شعار«هر کودک نشانه خدا» انتخاب شد زیرا معتقدیم هر یک از کودکان جزیی از نشانه‌های خداوند بوده و بهانه زندگی بزرگ‌ترها هستند.

به گزارش تبریز بیدار ،  به نقل از فارس، هادی یوسف‌زاده صبح امروز در مراسم روز جهانی کودک با تبریک فرارسیدن هفته ملی کودک اظهار داشت: همه ساله از تاریخ  ۱۵ تا ۲۱ مهرماه، هفته ملی کودک نامگذاری شده که هدف از این روز توجه ویژه بزرگ‌ترها به دوران کودکی و نیازهای این دوران است.

وی با بیان اینکه بیشترین سرمایه دولت در دوران کودکی است، افزود: هر کشوری که جوان بوده و تعداد کودکان زیادی داشته باشد آن کشور جزو کشورهای پیشرفته محسوب می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با اشاره به اینکه  بیش از ۱۷۱ عنوان برنامه در ۳۱ مرکز فرهنگی و هنری برای هفته ملی کودک برنامه‌ریزی شده که تا پنج‌شنبه ادامه خواهد داشت، گفت: با توجه به اینکه هفته کودک در سال‌جاری متقارن با ماه محرم شده، از این رو شعار انتخابی برای این هفته «هر کودک نشانه خدا» انتخاب شده است زیرا معتقدیم هر یک از کودکان جزیی از نشانه‌های خداوند بوده همچنین کودکان بهانه زندگی بزرگ‌ترها هستند.

یوسف‌زاده اذعان داشت:  امید است برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته کودک برای کودکان  مفید واقع شود و شور و انرژی را در وجود آنها پابرجا و جاری سازد.

وی یکی از اهداف اصلی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را توجه ویژه به آسیب‌های اجتماعی در حوزه کودک و نوجوان مطرح کرد و گفت: یکی از برنامه‌ها توجه به آسیب‌های فضای مجازی است که در این خصوص نشست‌های تخصصی در زمینه محیط زیست، سلامت ایمنی و فضای مجازی همچنین برپایی کارگاه ایمنی خواهیم داشت.