تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۳:۳۳ شناسه خبر : ۱۰۶۷۹۹۱

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی تبریز در گفت‌وگو با تبریزبیدار:

سیاست سازمان آتش نشانی، حفظ شرایط ایمنی بازار تبریز است/ شیرهای برداشت آب برای مقابله با شرایط احتمالی بروز حریق است

مطلبی، با اشاره به سیاست کلی سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز در راستای حفظ شرایط ایمنی بازار تبریز، اظهار داشت: لزوم کاشت شیرهای هایدرانت آب و استفاده از آن ها در زمان های بحرانی، ایمن سازی بازار تبریز برای امنیت و آرامش خاطر بازاریان و مردم در برابر آتش سوزی های احتمالی هدف سازمان آتش نشانی است.

به گزارش تبریز بیدار ، در روزهای گذشته پس از انتشار فیلمی از اعتراض بازاریان به تخریب کف سازی قسمتی از بازار تبریز، واکنش های متعددی را در پی داشته است.

روابط عمومی میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در واکنش به این فیلم، از حساسیت و اهمیت حفظ ایمنی بازار تبریز سخن گفته و حفاری صورت گرفته در راستای تکمیل شبکه ایمنی اطفای حریق بازار و نصب شیرهای هیدرانت آتش نشانی را اقدام شهرداری محترم منطقه و سازمان آتش نشانی دانست.

پس از انتشار این فیلم در کانال تلگرامی تبریزبیدار، مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، در گفت‌وگویی با این تحریریه این پایگاه خبری، با اشاره به نارضایتی مردم در قبال این مسئله توضیحاتی را ارائه داد.

حسن مطلبی، با اشاره به سیاست کلی سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز در راستای حفظ شرایط ایمنی بازار تبریز، اظهار داشت: لزوم کاشت شیرهای هایدرانت آب و استفاده از آن ها در زمان های بحرانی، ایمن سازی بازار تبریز برای امنیت و آرامش خاطر بازاریان و مردم در برابر آتش سوزی های احتمالی هدف سازمان آتش نشانی است.


وی افزود: در هفته ها و روزهای اخیر براساس هماهنگی های صورت گرفته با سازمان آب، این سازمان 5 انشعاب در بازار تبریز در اختیار ما قرار داده و ما نیز شیرهای برداشت آب را در هنگام انشعاب در مکان های مشخص قرار داده ایم.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، با اشاره اینکه متاسفانه کسبه محترم بازار این اتفاقات را تخریف کف سازی بازار می پندارند که اینگونه نیست، گفت: ما نیز پس از انتشار واکنش بازاریان، بلافاصله هماهنگی لازم را پس از کاشت شیر با شهرداری منطقه مربوطه انجام داده و نسبت به اصلاح و آسفالت آن بخش اقدام کردند.

مطلبی ادامه داد: ما از فرصت درخواست انشعاب آب تعدادی از همکاران خود کسبه محترم بازار استفاده و در کنار 5 انشعاب، یک شیر آب آتش نشانی نیز نصب کرده ایم و عایدی یا درآمدی از محل نصب این شیر نصیب شهرداری و سازمان آتش نشانی نخواهد شد.

وی افزود: تنها مزیت نصب این شیر در آن بخش از بازار این است که  در صورت بروز حریق، سازمان آتش نشانی به سرعت نسبت به اطفای حریم اقدام کند.