تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۵:۳۴ شناسه خبر : ۱۰۶۷۹۹۹

جزئیات نشست مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی با وزیر راه و شهرسازی:

انتقاد پزشکیان از عدم تحقق وعده های دولت در خصوص پروژه های اولویت دار استان / آخوندی توپ راه به زمین مجلس انداخت!

مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورالی اسلامی دیروز طی جلسه ای با عباس آخوندی، وزیر راه و شهرستزی، به بررسی مشکلات پروژه های استان پرداختند.

به گزارش تبریز بیدار ، مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورالی اسلامی دیروز طی جلسه ای با عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، به بررسی مشکلات پروژه های استان پرداختند.

در این جلسه، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس گفت: پروژه هایی مانند جاده تبریز ـ بازرگان، جاده تبریز ـ سهند و پروژه قطار تبریز ـ میانه جزو پروژه‌های مهم استان هستند که به علی رغم قول و قرارهای قبلی طبق برنامه پیش نمی روند.

وی خطاب به وزیر راه عنوان کرد: قرار بود پروژه‌ی قطار در هفته دولت افتتاح شود اما وزارت راه به قول‌هایی که داده عمل‌ نکرده است.

پزشکیان با اشاره به بازدید اخیر خود از پروژه اتوبان تبریز ـ سهند تصریح کرد: متاسفانه برای این مسیر که از اهمیت بالایی برای ساکنان تبریز و سهند برخوردار است، اعتبار داده نمی‌شود اما در مقابل برای پروژه‌هایی که در اولویت‌های چندم هستند، میلیاردها تومان اعتبار برای اتمام آن تخصیص می‌یابد و دولت باید در خصوص پروژه های مدنظر در استان پاسخگو باشد.

در این جلسه همچنین دیگر نمایندگان آذربایجان شرقی نیز طی سخنانی به مشکلات و مسایل مرتبط به حوزه انتخابیه خود از جمله ساماندهی برخی راه های روستایی و شهرهای کوچک مواردی مطرح کردند.

وزیر راه پس از شنیدن شرایط حاضر و صحبتهای تمام نمایندگان در رابطه با گزارش عملکردهای انجام شده مهمترین مشکلات پیش آمده را تامین منابع مالی اعلام کرد و توپ راه به زمین مجلس انداخت!

عباس آخوندی اظهار داشت: متاسفانه با قوانینی که در صحن علنی مجلس تصویب و محدودیت هایی در این خصوص ایجاد شده است، بانک ها در رابطه با تخصیص اعتبارات و تسهیلات با مشکلاتی مواجه هستند.

عباس آخوندی ادامه داد: طرح‌ جامع ریلی برای استان های شمالغربی کشور شامل آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان و قزوین‌ ایجاد می شود.

وزیر راه با اشاره به اینکه این موضوع ممکن است تا ۱۰ سال به طول بکشد اظهار داشت: طرح مطالعاتی آن نیاز به هزینه داشته و امیدواریم تامین منابع مالی آن در بودجه ۹۷ دیده شود.

آخوندی با اشاره به دغدغه های نمایندگان در خصوص تجهیز فرودگاه تبریز گفت: امیدواریم با ارائه ی طرحی، بخش فرودگاهی آذربایجان شرقی به صورت شبکه درآید تا لینکهای پروازی بیشتری را از فرودگاههای استان به تمام کشور و جهان داشته باشیم.

نظرات

او
IR

آفرین

محمد
IR

آقای پزشکیان عزیز شما که نماینده مردم آذربایجان شرقی هستید پیگیر مطالبات مردم باشید.... جاده تبریز سهند را گفته بودند تا آخر 96 اما ما باز هم منتظریم تا آخر 97 به بهره برداری برسد.

محدث
IR

سهند ٩٧ هم تموم نميشه اهر هم امكان نداره. بازرگان تبريز هم ١٤٠٠ به بعد.

محدث
IR

راه اهن ميانه هم قول داده بودند امسال ولي ١٤٠٠ رو در نظر بگيريد تا برسه تبريز چون هنوز ساختمان ايستگاهها. شروع به احداث نشدند