تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۱۴:۴۳:۵۸ شناسه خبر : ۱۰۶۸۰۰۰

در حاشیه احتمال تغییر ریاست دانشگاه آزاد استان؛

از جوانپور تا جمال پور؛ گزینه‌های احتمالی جایگزینی انگجی چه کسانی هستند؟

ازجمله استان‌هایی که شنیده‌ها و گمانه‌زنی‌ها از تغییر مدیریتی در سطح ارشد خبر می‌دهد، ریاست واحد استانی دانشگاه آزاد اسلامی است که شنیده‌های تبریزبیدار حکایت از جمع‌بندی نهایی فرهاد رهبر برای انتصاب گزینه مدنظر خود در استان دارد.

به گزارش تبریز بیدار ، کمتر کسی تا یکسال و حتی 9 ماه پیش گمان می کرد که پس از برزخ دوساله ریاست فرهاد دانشجو از شهریور 90 تا دی ماه 92، بار دیگر مدیریت دانشگاه آزاد از طیف مدیریت مرحوم حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی خارج شده و  با درگذشت وی و انتصاب علی اکبر ولایتی به عنوان رئیس هیأت مؤسس دانشگاه در اواخر دی ماه، وی آغازگر تغییر و تحولات جدی در این دانشگاه باشد.

در گام اول  شنیده های شنیده شده از تغییر حمید میرزاده از ریاست دانشگاه آزاد در خرداد ماه به حقیقت پیوست و با برکناری وی، علی محمد نوریان به صورت موقت سرپرست دانشگاه و از تیر ماه فرهاد رهبر، رئیس سابق دانشگاه تهران به سمت ریاست این دانشگاه منصوب شد.


به دلیل همین تغییرات در راس هرم مدیریتی دانشگاه آزاد بود که ساختارهای میانی و استانی دانشگاه با تغییرات جدی مواجه شدند و معاونت ها و ادارت کل مختلف دانشگاه در سطح ستادی، واحدهای استانی این دانشگاه تغییر یافته و در حال تغییر هستند.

از جمله استان هایی که شنیده ها و گمانه زنی ها از تغییر مدیریتی در سطح ارشد خبر می دهد، ریاست واحد استانی این دانشگاه است که شنیده های تبریزبیدار حکایت از جمع بندی نهایی فرهاد رهبر برای انتصاب گزینه مدنظر خود در استان دارد. به همین مناسبت به اختصار به معرفی تعدادی از آنان می پردازیم.

عزیز جوانپور

54 ساله و متولد تبریز است و در رزومه خود ریاست دانشگاه آزاد تبریز به مدت 4 سال و ریاست دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تبریز را بر عهده داشته است.وی سمت های عمده و مهمی را در دانشگاه آزاد در رزومه خود دارد و آخرین سمت وی نیز ریاست دانشگاه آزاد آذربایجان غربی است.

میکائیل جمال پور
دارای مدرک دکترای فلسفه و با رتبه استادیاری عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور است و در دانشگاه آزاد استان نیز تدریس دارد. جمال پور در دولت دهم، مدیرکلی دفتر آموزش و پژوهش استانداری آذربایجان شرقی و ریاست سازمان بسیج اساتید استان را برعهده داشت.


رحیم وکیل زاده
وی عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد تبریز و دارای دکترای فقه و مبانی حقوق از واحد علوم و تحقیقات تهران است. در کارنامه اجرایی وی، معاونت پژوهشی واحد تبریز، رئیس شورای پژوهشی منطقه 2(سابق) دانشگاه آزاد اسلامی، عضویت هیأت امنای استان آذربایجان شرقی و عضویت در هیأت عالی گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان مشاهده می‌شود.


سید محمد تقی علوی
55 ساله و فارغ التحصیل دکترای فقه و حقوق اسلامی از دانشگاه تهران است. آخرین سمت وی در دولت دهم، رياست دانشگاه تبريز و پیش از آن نیز رياست دانشگاه پيام نور استان بوده است.

پرویز آژیده
60 ساله و متولد اردبیل است و از چهره های شناخته شده اصولگرایان در استان. آژیده یست و نهمین رئیس دانشگاه تبریز است که در سال 91 به مدت یکسال، ببر کرسی علوی نشست و قبل از آن نیز به عنوان معاون سیاسی-امنیتی استاندار آذربایحان شرقی فعالیت می کرد.

هرچند در میان این گزینه ها، اخباری نیز از احتمال ابقای سید جواد انگجی خبر می دهد، ولی شنیده های تبریزبیدار حکایت از شانس بالای این گزینه خصوصا 3 گزینه اول برای ریاست این دانشگاه دارد، چراکه علی رغم برخی لابی ها، به دلیل حضور دو گزینه آخر در فضای خارج از این دانشگاه و تدریس و سابقه اجرایی در دانشگاه دولتی تبریز، احتمال تکیه آنان بر کرسی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان بعید به نظر می رسد. 

همچنین در این بین، برخی ها معتقدند که نقش 2 چهره سیاسی استان یعنی حجت الاسلام میرتاج الدینی به دلیل ارتباط نزدیک با مسئول نهاد رهبری دانشگاههای کشور و علیرضا منادی به دلیل حضور در معاونت پارلمانی دانشگاه آزاد تاثیرگذار خواهد بود.


اخبار مرتبط:

دانشگاه های دولتی ۸ برابر گرانتر از دانشگاه آزاد برای دانشجو هزینه می کنند

از فساد مالی تا تخلفات محرز مدیریتی؛ بازنشسته‌ها با حقوق میلیونی به دانشگاه بازمی‌گردند!

همکاری مجدد اساتید بازنشسته امری طبیعی است/ مجوز لازم اخذ شده و تخلفی رخ نداده است