تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۱۴:۱۱:۳۲ شناسه خبر : ۱۰۶۸۰۰۳

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

پلیس فتا با سالم سازی فضای مجازی آرامش را برای خانواده ها به ارمغان می آورد/ نمی توان به خاطر تهدیدات موجود درفضای مجازی آن را تعطیل کرد

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه تبريز درحاشیه بازدید از پلیس فتای استان، گفت:پلیس فتا با سالم سازی فضای مجازی آرامش را برای خانواده ها به ارمغان می آورد.

به گزارش تبریز بیدار ، "سید محمدعلی آل هاشم" امام جمعه تبريز در جمع فرماندهان ، مسئولان انتظامی و کارکنان پلیس فتا استان ضمن تبریک هفته ناجا به تلاشگران عرصه امنیت در فضای حقیقی و فضای مجازی اظهار داشت:در طول هفته ناجا برای دومین بار است که در جمع شما سبزپوشان و حافظان امنیت هستم و بر این حضور افتخار می کنم.


وي در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اهمیت فضازی مجازی، گفت:نمی توان به خاطر تهدیدات موجود درفضای مجازی آن را تعطیل کرد باید با حضوری فعال در این فضا نسبت به شناسایی تهدیدها و آسیب ها عمل کرده و به سالم سازی آن پرداخت که الحمدلله در این زمینه فعالیت پلیس فتا قابل توجه و ارزشمند می باشد.


نماينده ولي فقيه در استان آذربايجان شرقي به پاسخگویی شبهات دینی در فضا مجازی تاکید کرد و افزود:باید با ایجاد تعامل با اساتید دانشگاه ها و حوزه های علمیه نسبت به پاسخگویی شبهات دینی و اعتقادی که قصد منحرف کردن کاربران جوان و نوجوان از آموزه ها و ارزش های اسلامی و انقلاب هستند،با پاسخ علمی و منطقی جواب دندان شکن دهیم.


امام جمعه تبريز نیروی انتظامی را در قانون مداری سازمانی مثال زدنی توصیف کرد و گفت:قانون مداری و قانون پذیری راه گشای بسیاری از مشکلات بوده و سدی نفوذ ناپذیر در برابر تخلفات است و پلیس باید مردم را به اطاعت و پیروی از قانون دعوت کرده و با قانون شکنان و مجرمان برخورد قانونی و قاطع داشته باشد.


وی به حضور کارشناسان و مسئولان پلیس فتا در صداوسیما تاکید کرد و افزود: پلیس فتا باید با رسانه ملی در تعامل باشد و با حضور کارشناسان متخصص و فنی خود در برنامه های مختلف صدا و سیمای استان نسبت به آگاه سازی و آشنا کردن خانواده ها و همه آحاد جامعه از تهدیدات و خطرات فضای مجازی اطلاع رسانی کامل و جامع داشته باشند.


 امام جمعه تبریز در پایان با بیان اینکه امروز نیروهای مسلح و بخصوص نیروی انتظامی در دل مردم جا داشته و برای مسئولان عزیز و محبوب هستند، از مدیریت و درایت سردار "حسن خانی " و کارکنان تلاشگر انتظامی در برقراری نظم وامنیت مطلوب در استان، تشکر و قدرداني کرد.


گفتنی است،در این دیدار با اهداء لوح تقدیر از سرهنگ بازنشسته"مصطفی حدادادی" رئیس پلیس فتای سابق استان تجلیل شد.