تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۱۴:۳۴:۱۵ شناسه خبر : ۱۰۶۸۰۰۵

معاون خدمات شهری شهردار تبریز خبر داد:

تولیدکنندگان عمده زباله عوارض می‌‌دهند/ جمع‌‌آوری نخاله‌‌های ساختمانی از سطح شهر

معاون خدمات شهری شهردار تبریز از اجرای طرح اخذ "عوارض پسماند" اماکن عمومی فعال و مستعد تولید انبوه زباله مانند تالارهای عروسی، رستوران ها، کارگاه های تولیدی خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، علی مدبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعیین عوارض پسماند شهری نسبت به حجم زباله‌‌های تولیدی تر و خشک، متغیر خواهد بود.

وی هدف از اجرای این طرح را کاهش تولید زباله شهری و تعریف ردیف بودجه درآمدی سازمان پسماند بر اساس عوارض محلی شهرداری تبریز عنوان کرد و افزود: ردیف هزینه و درآمد سازمان مدیریت پسماند را می‌‌توان با مشارکت همه جانبه شهروندان از حیث کاهش تولید زباله و پرداخت عوارض پسماند، کنترل کرد.

معاون خدمات شهری شهردار تبریز خاطرنشان ساخت: مصوبات شورای اسلامی شهر تبریز در راستای اجرای دقیق و برنامه ریزی شده طرح های خدمات شهری شهرداری تبریز است و اجرای طرح اخذ "عوارض پسماند" از اماکن عمومی فعال در تولید زباله  مصداق این مصوبات است.

معاون خدمات شهری شهردار تبریز همچنین از تقویت ساختار ستاد جمع آوری "نخاله ساختمانی" خبر داد و گفت: این نخاله ها معضل آلودگی های محیطی و بصری را به همراه دارد و می توان با مشارکت و همکاری کارفرمایان کارگاه های ساختمانی این مشکل را حل کرد.

مدبر با تاکید بر تجهیز خودرو های حمل نخاله های ساختمانی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز به حفاظ سقفی، اظهار داشت: متاسفانه شاهد ریزش این نخاله ها در خیابان هنگام انتقال آنها هستیم و با این اقدام از بروز چنین اتفاقی جلوگیری می شود.