تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۲:۴۷ شناسه خبر : ۱۰۶۸۰۵۴

در حاشیه صحبت های دیروز وزیر صنعت در تبریز؛

تمجید از حضور آذربایجانی ها در وزارت صنعت با مثالی به نام شهردار سابق تبریز/ آیا قفل رکود صنایع و معادن استان در دولت دوم روحانی گشوده خواهد شد؟

شریعتمداری در جلسه دیروز با تمجید نقش ویژه آذربایجانی ها و به خصوص تبریز در تجارت و صنعت کشور اظهار داشت: آذربایجانی ها در عرصه تولید، صنعت و تجارت همیشه سابقه طولانی دارند.همچنین اکثر روئسای سابق بازرگانی و صنعت استان اذربایجان شرقی از جمله جناب آقای نجفی شهردار سابق تبریز در بخش ستادی وزارت صنعت و تجارت فعالیت می کنند.

به گزارش تبریز بیدار ،  روز گذشته در در شورای اداری آذربایجان شرقی که با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت برگزار گردید، محمد شریعتمداری وزیر صنعت معدن و تجارت در خلال صحبت هایش به نکته ای اشاره کرد که توجه به آن خالی از لطف نیست.


وی در جلسه دیروز با تمجید نقش ویژه آذربایجانی ها و به خصوص تبریز در تجارت و صنعت کشور اظهار داشت: آذربایجانی ها در عرصه تولید، صنعت و تجارت همیشه سابقه طولانی دارند.همچنین اکثر روئسای سابق بازرگانی و صنعت  استان اذربایجان شرقی از جمله جناب آقای نجفی شهردار سابق تبریز در بخش ستادی وزارت صنعت و تجارت فعالیت می کنند و این یک مزیت برای آذربایجان است.


اشاره غیر مستقیم شریعتمداری به مزیت حضور افرادی از استان آذربایجان شرقی با نام بردن از شهردار سابق تبریز  به نوعی رسمیت بخشیدن به حکم وی برای مسولیت جدید نجفی است. از سوی دیگر حضور نجفی، رحمانی  و دیگر مدیران آذربایجان نوید بخش نگاه ویژه این وزارت خانه کلیدی دولت به استان آذربایجان شرقی که در هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی حرفهای زیادی برای گفتن دارد.


حضور رحمانی در ریاست هیأت مدیره شرکت مس را باید به فال نیک گرفت اما نکته ای اینجاست با وجود حضور نعمت زاده وزیر پرسابقه و تبریزی بر مسند وزارت صنعت  در دولت اول روحانی توفیقی در وضعیت صنعت و معدن و تجارت استان نیافتاد که امید است با حضور پر رنگ افراد نام برده این مهم در دولت دوم روحانی که با مرض رکود بر بازار و صنایع درگیر است تحقق یابد.