تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۴۸:۴۱ شناسه خبر : ۱۰۶۸۱۲۱

رئیس اتاق بازرگانی تبریز:

به دنبال پول نیستیم بلکه درصدد جذب تکنولوژی هستیم / محصولات قطعه سازی استان به غرب اروپا صادر می شود

رئیس اتاق بازرگانی تبریز با این‌که مشارکت برای سرمایه گذاری در آذربایجان شرقی بسیار مناسب است، اظهار کرد: آذربایجان شرقی به دنبال پول نیست، بلکه به دنبال برقراری ارتباطات اقتصادی و جذب تکنولوژی‌های مدرن است.

به گزارش تبریز بیدار ، صمد حسن‌زاده عصر امروز در جلسه مشترک سفرای 9 کشور آسیایی و فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه جایگاه اقتصادی تبریز همیشه در ردیف‌های نخست ایران بوده است اظهار کرد: آذربایجان شرقی در صنایع معدنی از جمله مس، نقره، طلا، سیلیس و... ظرفیت‌های بالایی دارد که می‌تواند زمینه خوبی برای آغاز همکاری‌ها باشد. 


وی با تاکید بر اینکه آذربایجان شرقی قطب صنعت قطعه‌سازی در کشور است، ادامه داد:  آذربایجان شرقی در تولید قطعات خوردو بسیار موفق است؛ به طوری که قطعات خودرو  از این استان به سایر کشورها همچون اتریش، آلمان و استرالیا صادر می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز خاطرنشان کرد: استان آذربایجان‌شرقی به عنوان یک استان دانشگاهی و پزشکی و علمی در کشور معرفی شده است و بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور در این استان قرار گرفته و به چندین زبان دانشجویان در دانشگاه تبریز تدریس می‌شود.


وی ، صنایع غذایی و خشکبار را جزو مزیت‌های استان برشمرد و گفت: در صنایع داروسازی هم با 4 کارخانه بزرگ و دانش فنی روز دنیا، داروهای مورد نیاز کشور و منطقه تولید و عرضه می‌شود.


رئیس اتاق بازرگانی اشاره به اینکه در رویداد «تبریز 2018» از 52  کشور اسلامی، وزراء و نمایندگان گردشگری کشورهای اسلامی برای حضور در همایش بزرگ جهانی دعوت خواهد شد، متذکر شد: امید است حضور سفرای کشورهای آسیایی و اقیانوسیه منجر به افزایش زمینه‌های همکاری اقتصاد و تجاری باشد.


وی با بیان اینکه تبریز در سال گذشته پایتخت صنعت فرش نیز معرفی شده است، یادآور شد: فرش دستبافت یکی از صنایع دستی و هنرهای بسیار ارزشمندی است که در تبریز کارگاه های بسیار بزرگی در این زمینه فعالیت می‌کند.


حسن‌زاده اعلام کرد: اطمینان می‌دهیم در این استان و کشور جمهوری اسلامی ایران برای سرمایه‌گذاری و مشارکت نیازمند سرمایه مالی نیستیم و بیشتر به دنبال ارتباطات اقتصادی و استفاده از تکنولوژی این کشورها هستیم.


وی در پایان خاطر نشان کرد: رویکرد ایران توسعه روابط اقتصادی و تجاری با کل کشورهای دنیاست.