تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۹:۰۹ شناسه خبر : ۱۰۶۸۱۲۲

سفیر چین در تبریز:

علاقمند به همکاری در صنایع معدنی و خودرو با تبریز هستیم

سفیر جمهوری خلق چین در تهران گفت: علاقمند به همکاری های نزدیک در زمینه های صنایع معدنی مثل مس و خودرو با تبریز هستیم.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از فارس، پانگ‌سن در اتاق بازرگانی تبریز اظهار کرد: در حال حاضر آسیا از قدرت بسیار بالایی برخوردار است و کشورهای آسیایی از نظر اقتصادی به هم وابسته هستند.


وی تصریح کرد: ایران کشوری با تاریخ و تمدن دور و درازی است و دارای نقش مثبتی در منطقه به ویژه در جاده ابریشم است.


پانگ‌سن خاطرنشان کرد: تبریز نقش مهمی در این جاده داشته است و در این سفر از تاریخ و فرهنگ غنی این شهر، صنایع‌دستی و انقلاب مشروطه درس‌های زیادی فراگرفته‌ایم.


سن، برگزاری نمایشگاه های مختلف در شهرهای گوناگون چین را فرصتی بسیار ایده آل برای معرفی توانمندی های شرکت های ایرانی و چینی برای یکدیگر دانست و یادآور شد: بدون تردید شرکت در چنین نمایشگاه هایی می تواند زمینه ساز همکاری های مشترک باشد.


وی از تبریز به عنوان یک شهر اقتصادی و تجاری با قدمت بالای تاریخی یاد کرد و گفت: این منطقه از ایران دارای منابع بسیار غنی معدنی بوده و تبریز یک شهر زنده و پویاست که برای هر سرمایه گذاری می تواند وسوسه انگیز باشد.


سفیر کشور چین در تهران از ایران به عنوان کشوری که دارای تمدن طولانی بوده و نقش محوری در منطقه آسیا دارد، یاد کرد و جاده ابریشم گویای این مطلب می باشد که در این میان شهر تبریز نقش آفرین اصلی در اتصال شرق و غرب آسیا داشته است.


سن ، آشنائی نزدیک با تاریخ غنی تبریز و انقلاب مشروطیت را از مزیت های مهم سفر سفرای 9 کشور آسیایی به این شهر بیان کرد.


سفیر جمهوری خلق چین در تهران گفت: علاقمند به همکاری های نزدیک در زمینه های صنایع معدنی مثل مس و خودرو با تبریز هستیم.


وی اظهار کرد: بخش اقتصادی سفارت چین و در کنار آن اتاق مشترک ایران و چین می توانند برای گسترش و تقویت همکاری های اقتصادی و تجاری با طرف های ایرانی و به خصوص تبریز وارد عمل شده و با امضای توافق نامه های همکاری منافع دو طرف را تامین کنند.