تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۱:۲۶ شناسه خبر : ۱۰۶۸۱۲۶

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد:

پیگیری طرح تشکیل وزارتخانه گردشگری/ میراث فرهنگی و صنایع دستی در قالب سازمان باقی بمانند

رئیس کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح "تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه" از پیگیری طرح تشکیل وزارتخانه‌ای باعنوان صرفا "گردشگری" خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، سلمان خدادای ایده طرح تشکیل وزارتخانه‌ای باعنوان "گردشگری" که فقط هم به این مقوله بپردازدرا مطرح کرد و  اظهار داشت: مشغول چکش‌کاری ایده تشکیل وزارتخانه‌ای صرفا برای گردشگری و ادامه کار سازمان میراث فرهنگی باعنوان "سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی با استفاده از کارشناسان امر هستم و به زودی آن را در در کمیسیون مشترک رسیدگی به "طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به وزارتخانه" مطرح خواهم کرد.


نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی که خود طرح تشکیل وزارتخانه "گردشگری" را دست نگارش دارد، ادامه داد: مسئله گردشگری و رونق آن تنها به یک سازمان یا وزارتخانه محدود نمی‌شود و تمامی دستگاه‌ها باید برای تحقق این مهم وارد میدان شوند، درواقع به غیر از سازمان صنایع دستی و میراث فرهنگی ده‌ها سازمان دیگر باید در کنار "گردشگری" باشند، چراکه به عنوان مثال گردشگران از محیط زیست، حمل و نقل و... نیز استفاده می‌کنند اما از آنجا که نمی‌توان آن‌ها را با وزارتخانه یا سازمان مرتبط با آن ادغام کرد لذا بهتر است با تشکیل یک وزارتخانه با اختیارات وسیع، دیگر سازمان‌ها را موظف به همکاری با این وزارتخانه کرد.


وی با بیان اینکه به دنبال قانع کردن اعضای کمیسیون مشترک برای پذیرفتن این طرح و آوردن آن به صحن علنی است، افزود: سازمان گردشگری در کشوری مانند ایتالیا که روزانه پذیرای حجم وسیعی از گردشگران است با تقریبا 200نیرو فعالیت می‌کند و همه فعالیت‌ها به بخش خصوصی واگذار شده است، بنابراین باید با نگاه به تجربه کشورهای موفق در گردشگری بهتر است به دنبال کوچک و چابک کردن این وزارتخانه و واگذاری آن به بخش خصوصی نیز باشیم.   


رئیس کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح "تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه" همچنین به برگزاری آخرین جلسه هیات رئیسه کمیسیون مشترک رسیدگی به "طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به وزارتخانه"، گفت: چند روز گذشته جلسه به منظور بررسی کلیات و بررسی‌هایی که تاکنون صورت گرفته با هیات رئیسه این کمیسیون مشترک برگزار و موضعات مجددا دسته بندی شدند.