تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۸:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۶۸۱۲۷

معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز:

طرح بازیافت نخاله های ساختمانی تبریز در مرحله مقدماتی است/ بازیافت نخاله های ساختمانی در کارخانه سیمان صوفیان

معاون خدمات شهری شهردار تبریز از اجرای مراحل مقدماتی انعقاد تفاهم نامه همکاری با کارخانه سیمان صوفیان برای بازیافت نخاله های ساختمانی در راستای اقتصاد مقاومتی خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، علی مدبر با اشاره  به اینکه بازیافت نخاله های ساختمانی یکی از راهکارهای ایجاد ارزش افزوده و بهره وری بیشتر است، گفت: رفع معضل محیط زیست شهری تبریز و آلودگی های بصری را نیز به همراه دارد. 
  
وی افزود: اجرای این طرح علاوه بر ایجاد فرصت سرمایه گذاری مناسب، توان مدیریت اشتغال طرفین را نیز افزایش می دهد و در کنار آن می توان راهکارهای کاهش حجم روزانه نخاله های ساختمانی در فصل ساخت و ساز را نیز ارائه داد. 
  
مدبر اظهارکرد: تمهیدات لازم جهت ساماندهی و افزایش محل جمع آوری نخاله های ساختمانی یا پسماند ساخت و سازهای شهری صورت گرفته و مقرر شده است، دو مرکز جمع آوری در حوزه منطقه 5 و6 شهرداری تبریز احداث شود. 
  
وی همچنین با بیان اینکه حجم تولید نخاله های ساختمانی نسبت به فصول ساخت و ساز متفاوت است، گفت: طرح مشارکت پیمانکاران و کارفرمایان خصوصی پروژه های خرد و کلان ساختمانی شهر تبریز در تسهیل، تسریع جمع آوری و انتقال پسماند ساخت و ساز به مراکز بازیافت نیز در حال اجراست.