تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۲۴:۴۶ شناسه خبر : ۱۰۶۸۱۳۰

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز:

روزانه 2500 تن نخاله، پسماند ساختمانی وعمرانی در تبریز تولید می شود

دیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز از تولید روزانه 2500 تن نخاله ساختمانی خبر داد و گفت: مراحل جمع آوری، انتقال به سه مراکز بزرگ نگهداری و دفن، ساماندهی می شود.

به گزارش تبریز بیدار ، علیرضا اصغری با اشاره به ایجاد سامانه متمرکز صدور مجوز ساخت و ساز شهری گفت: کارشناسان سازمان پسماند به طور مکرر با مراجعه به آدرس شهروندانی که اقدام به اخذ مجوز ساخت از شهرداری تبریز می کنند، در جریان تمامی مراحل تولید نخاله قرار می گیرند.

وی اظهار داشت: مقرر شده است تمامی خودرو های حمل نخاله دارای برچسب مخصوص و به چادرهای سقفی آبی رنگ با هدف جلوگیری از افتادن خاکریزه ها به کف خیابان در هنگام انتقال، مجهز شوند.

علیرضا اصغری با تاکید بر ارائه خدمات رایگان برای نگهداری و دفن نخاله های ساختمانی در مراکز بزرگ سه گانه شهرداری گفت: دو مرکز نگهداری دیگر نیز در حال احداث است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز همچنین با اشاره به کاهش میزان تولید نخاله ساختمانی نسبت به سال های گذشته متذکر شد: این میزان تولید نسبت به فصل ساخت و ساز و شرایط اقتصادی متغیر است.

اصغری تصریح کرد: طرح سرمایه گذاری انتقال پسماند ساختمانی از طریق قطار باری به کارخانه سیمان صوفیان برای بازیافت در دست مطالعه است.

وی اظهار امیدواری کرد: مشارکت بخش خصوصی در احداث ایستگاه ویژه قطار، مجاور کارخانه سیمان صوفیان با هدف انتقال نخاله های ساختمانی و بازیافت آن ها می تواند نقطه عطف حفظ محیط زیست شهری، تولید درآمد و اشتغال پایدار باشد.